Trump: Sosyal Medyayı Ya Kapatacağız Ya da Güçlü Bir Düzenleme Yapacağız
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

ABD Başkanı Donald Trump’ın ilginç çıkışlarına bir yenisi eklendi. Dün yaptığı bir paylaşım Twitter tarafından “yanıltıcı içerik” olarak işaretlenen Trump, bugün sosyal medya hakkında çok sert bir açıklama yaptı: “Sosyal medyayı ya kapatacağı ya da güçlü bir düzenlemeye tabi tutacağız”

Medya ve sosyal medyada ilginç çıkışlarıyla adından sıklıkla gündeme gelen ABD Başkanı Donald Trump, şimdi de sosyal medya platformlarıyla ilgili yaptığı paylaşım ile gündeme geldi.

Twitter dün, Trump’ın yaptığı bir paylaşımı ‘yanıltıcı içerik’ olarak tanımlamış, bunun üzerine Trump, Twitter’ı ‘ifade özgürlüğünü boğmakla’ suçlamıştı. Trump, konuya çok sert bir yanıt verdi. Trump, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda sosyal medyaya yönelik düzenlemeler getirilebileceğini ya da kapatılabileceklerini söyledi.

trump sosyal medya yanıltıcı içerik

Trump yaptığı paylaşımda “Cumhuriyetçiler, sosyal medya platformlarında muhafazakar seslerin nasıl bastırıldığını hissediyorlar. Onları güçlü bir şekilde düzenlemelere tabi tutabilir ya da kapatabiliriz. 2016’da neyi denediklerini ve başarısız olduklarını gördük. Bunun daha sofistike bir versiyonuna izin veremeyiz” ifadesini kullandı. Ardından ikinci bir tweet atan ABD başkanı “Hemen hareketinizi temizleyin!” diyerek sosyal medya şirketlerini uyardı.

Trump’ın ABD’de Kasım ayında yapılacak seçimler için ortaya konulan posta yoluyla oy verme işlemine yönelik attığı tweetler, Twitter tarafından ‘yanıltıcı içerik’ olarak işaretlenmişti.

Trump, Twitter’ın bu kararının ardından yaptığı ilk paylaşımda, Twitter’ın 2020 başkanlık seçimlerine müdahale ettiğini söylemiş ve bir başkan olarak ‘ifade özgürlüğünün boğulmasına’ izin vermeyeceğini söylemişti.

Twitter Yanıltıcı İçerik Özelliği İlk Olarak Trump İçin Uygulanmıştı

 

Twitter, zarar verme amacıyla manipüle edilen videolara ‘manipulated media’ (Manipüle edilmiş içerik) ibaresi ekleneceğini duyurdu. Sosyal Medya devi bu yeni uygulamasını Donald Trump üzerinde denedi.

Twitter, ABD’deki başkanlık seçimleri öncesinde orjinali üzerinde teknik oynamalar yapılarak başkalarına zarar verecek şekilde manipüle edilen videolara karşı önlemler aldı. Beyaz Saray’ın sosyal medya ekibi tarafından paylaşılan ve Trump tarafından retweet edilen video Başkanlık seçiminde Demokrat Parti’nin aday adayı olan Biden’ın konuşmasında manipülasyon yapıldığı saptandı.

5 Mart’ta kullanıma sunulan özellikten ilk nasibini alan isim ABD Başkanı Donald Trump olmuştu.

İlginizi Çekebilir:

Trump, Apple’ı katillerin bilgilerini paylaşmamakla suçladı

Riot: Valorant Oyununda Hileci 9 Bin Kişi Ban Yedi!

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz