kobe bryant imza kampanyası

26 Ocak’ta bir helikopter kazasında hayatını kaybeden Black Mamba lakaplı NBA’in efsanevi oyuncusu Kobe Bryant’ın NBA logosunda yer alması için kampanya başlatılmıştı.Kobe Braynt imza kampanyası şu ana dek 3 milyon 200 bin destek topladı.

Kobe Bryant ve Bryant’ın 13 yaşındaki kızı Gianna’nın da aralarında bulunduğu 9 kişi 26 Ocak’ta Kaliforniya’da düşen bir helikopter kazasında hayatını kaybetmişti. Tüm dünya ve özellikle basketbolseverler büyük üzüntü yaşamıştı. 

Black Mamba’nın silüeti NBA logosuna eklensin 

kobe bryant imza kampanyası

Ölümünün ardından tüm basketbolseverler derin bir üzüntü yaşarken, efsanevi oyuncunun anısını yaşatmak için başlatılan Kobe Bryant imza kampanyası ile 4 milyon 500 bin imza hedefleniyor. 28 Ocak’ta başlatılan kampanyada Kobe Bryant’ın silüeti NBA logosuna eklensin diyenlerin sayısı ise şu an için 3 milyon 200 bin. 

change.org üzerinden başlatılan imza kampanyasını Nick M: “Kobe Bryant’ın erken ve beklenmedik kaybının ardından bu kampanyayı imzalamanızı ve Kobe Bryant’ın NBA logosu ile ölümsüzleştirilmesine katkı sağlamanızı rica ediyorum” sözleriyle paylaşmıştı. Sosyal medyada kampanyaya destek veren kullanıcılar Bryant’ın silüetinin yer aldığı NBA logosu önerilerini de paylaşmıştı. Şu an 3 milyon 200 bin kişinin katıldığı Kobe Bryant imza kampanyası için Ulusal Basketbol Birliği’nden logonun değiştirilip değiştirilmeyeceğine dair bir açıklama bulunmuyor. 

NBA logosunda şu an 81 yaşında olan başka bir basketbol efsanesi Jerry West’in silüeti bulunuyor.

Kobe Bryant anma töreni 24 Şubat’ta düzenlendi

kobe bryant cenaze töreni vanessa bryant

41 yaşında yaşama veda eden basketbol efsanesini 24 Şubat’ta düzenlenen cenaze töreninde ise Michael Jordan ve Bryant’ın eşi Vanessa Bryant konuşmalarında oldukça zorlanmışlardı. 

13 yaşındaki kızını ve eşini aynı kazada kaybeden Vanessa Bryant:Benim gün ışığımdı. Her günümü aydınlatan, gün ışığım. Tanrı, onların bu dünyada birbirlerinden ayrı kalamayacaklarını biliyordu. Onları birlikte evimizden aldı. Kobe, Gigi’mize iyi bak.” sözleriyle konuşmasına devam ederken gözyaşlarını tutamadı. 

kobe bryant cenaze töreni michael jordan

Basketbolun efsanevi bir diğer ismi Michael Jordan ise kürsüde Kobe’yi anarken, “Kobe’yle birlikte benim bir parçam öldü. Tüm dünyada, her birinizin bir parçası öldü. Onu tanıdıkça, ona en güzel ağabeyliği yapmaya çalıştım.” ifadelerini kullandı..

Kobe Bryant birçok rekora ve ünvana sahip

kobe bryant rekor

Kobe Bryant kariyerinde birçok ilke, rekora ve başarıya imza atan bir yıldız isim olarak öne çıkıyor. Bryant, NBA tarihinde bir maçta en fazla sayı atan oyuncu ünvanına sahip. Öte yandan NBA All Star maçına üst üste en fazla seçilen oyuncu ünvanını da taşıyor. Efsanevi basketbolcu daha önceki yıllarda Türk Hava Yolları’nın reklamında oynamıştı.

2015 yılında basketbolu Los Angeles Lakers formasıyla bırakan Bryant; Kerim Abdülcabbar, Karl Malone ve LeBron James’in ardından NBA tarihinin en skorer dördüncü oyuncusu ünvanını taşıyor. Helikopter kazasında yaşamını yitiren Kobe Bryant, Amerikan Basketbol Ligi (NBA) tarihinin unutulmaz isimleri arasında yer alıyor.

Kobe Bryant’ın anma töreni ile ilgili tüm detaylar! 

SÜREKLİ FAST FOOD TÜKETENLERİN HAFIZASI ZAYIFLIYOR – DigiToll #3