Kobe Bryant’ın anma töreni ile ilgili tüm detaylar! 

Helikopter kazasıyla hayatını kaybeden efsane basketbolcu Kobe Bryant’ın anma töreni hakkında detaylar belli oldu. Paylaşılan bilgilere göre tören, 24 Şubat Pazartesi günü Los Angeles’ta, Los Angeles Lakers’ın evi Staples Center’da gerçekleştirilecek. Tören, pek çok internet sitesi ve sosyal medya ağında canlı yayınlanacak. 

Dünyaca ünlü basketbolcu Kobe Bryant, 26 Ocak tarihinde içerisinde kızının da bulunduğu  bir helikopterin kaza yapması sonucu 41 yaşında hayatını kaybetmişti. Yaşanan trajik olay özellikle basketbol tutkunlarını ve spor-severleri yasa boğarken Bryant7 Şubatta basına kapalı bir şekilde düzenlenen törende Kuzey Kaliforniya’daki bir mezarlıkta kızıyla birlikte toprağa verilmişti. Ardından Kobe Bryant adına sevenlerinden oluşan bir kalabalığı bir araya getirecek bir anma töreni yapılıp yapılmayacağı da merak konusu oldu. 

Bundan kısa bir süre sonra ünlü basketbolcunun 20 senelik eşi Vanessa Bryant; Instagram’da yaptığı bir paylaşımla Kobe Bryant ve kızı Gianna Bryant’ın anma töreninin 24 Şubat Pazartesi günü gerçekleştirileceğini duyurdu. Vanessa Bryant’ın paylaştığı detaylara göre; Celebration of Life” adını alacak tören Los Angeles’taki Staples Center‘da gerçekleştirilecek. Kobe Bryant’ın anma töreni yerel saat ile 10.00’da başlayacak etkinlikKobe Bryant’ın sevenlerinin dünyaca ünlü basketbolcu ve kızını anmaları için bir araya gelmelerini sağlayacak. 

Aktarılan diğer detaylara göre, tören tarihi olarak seçilen “24.02 (24 Şubat)” sembolik sayılardan oluşuyor. Eşi; Bryant’ın NBA kariyerinin son zamanlarında “24” numaralı formayı giydiğini, kızının ise genç basketbol takımında “2” numaralı formanın sahibi olduğunu ifade ediyor. Tarih sonunda 2020 yılına işaret edecek olan “20” sayısı ise Kobe Bryant ve eşinin birlikte oldukları toplam yıl sayısına karşılık geliyor.  

NBA TV, anma törenini canlı yayınlayacak

Bryant’ın “Los Angeles Lakers” adına mücadele etmek için pek çok kez sahaya çıktığı Staples Center”da, dünyaca ünlü basketbolcunun sevenleri çiçekler, mektuplar, basketbol topları ve formalardan oluşan bir anıt yaratacak. Anma töreninden yalnızca birkaç saat sonra arena, “Los Angeles Clippers veMemphis Grizzlies takımları arasında olacak NBA karşılaşmasına ev sahipliği yapacak. Anma törenindeki konuşmacıların kimler olacağı henüz net olarak bilinmese de Los Angeles ve civarından binlerce insanın törene katılması bekleniyor. “Staples Center”ın da spor dışı etkinlikler için 20 bin kişilik koltuk kapasitesine sahip olduğu biliniyor.  

Diğer yandan, tören için yine sembolik sayılardan oluşacak şekilde 24.02 dolar ve 224 dolar fiyat aralıklarında sınırlı sayıda bilet satıldığı ifade edildi. Bilet satışlarından elde edilen gelir, Kobe Braynt ve kızı adına kurulan “Mamba and Mambacita Sports Foundation isimli yardım kurumuna bağışlanacak. Kobe Bryant’ın anma töreni CNN’in internet sitesi, NBA TV ve pek çok yerel Los Angeles kanalı tarafından canlı yayınlayacak. Los Angeles Lakers da Facebook, YouTube ve diğer sosyal medya hesapları üzerinden törene ilişkin canlı yayınlar yapacak.  

kobe bryant ile ilgili görsel sonucu

Törene katılamayanlar, yardım kurumlarına Bryant adına bağış yapabilecek

Törene katılamayıp yine de Kobe Bryant’ı anmak isteyen kişiler; dünyaca ünlü basketbolcunun yaşadığı süre boyunca sıklıkla bağış yaptığı, ziyaret ettiği ve etkinliklerinde konuşmacı olduğu kurumlar olan “Mamba and Mambacita Sports Foundation”, “Make A Wish Foundation” ve “After-School All-Stars“a Bryant adına bağışta bulunabilecek.

Teknoloji haber bülteni için tıklayınız.

Kobe Bryant’ın duvar kağıtları üzerinden bilgisayar korsanlığı yapıldığı ortaya çıktı

Kobe Bryant’ın ölümünü kehanet eden tweet hakkında uygulama geliştiricisinden açıklama

NBA 2K20, Kobe Bryant’a veda etti