League of Legends 2020 Dünya Kupası
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Video-oyunu devi Riot Games’in CEO’su Nicolo LaurentLeague of Legends 2020 Dünya Şampiyonası ile ilgili yeni bir açıklama yaptı. Şirket yöneticisi, turnuvanın 25 Eylül ve 31 Ekim tarihleri arasında Çin’in Şangay kentinde gerçekleşeceğini duyurdu.  

Video-oyunu devi Riot Games’in CEO’su Nicolo Laurent, “Worlds” isimli League of Legends 2020 Dünya Şampiyonası ile ilgili yeni bir açıklama yaptı. Şirket yöneticisi; 2020 Dünya Şampiyonası’nın her aşamasını, herkesin sağlığı ve güvenliğini korumak adına Çin’in Şangay kentinde düzenleme kararı aldıklarını açıkladı. Dünyanın dört bir yanındaki bölgesel liglerin en iyi takımlarının, 25 Eylül ve 31 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek e-spor turnuvasında karşı karşıya geleceği ifade edildi.  

Laurent, açıklamasında ayrıca “Etkinliği tek bir şehirde gerçekleştirmek, turnuva boyunca seyahatleri en aza indirgeyerek daha kontrollü bir etkinlik gerçekleştirmemizi sağlayacak. Bu süreçte; oyuncuların, taraftarların ve 2020 Dünya Şampiyonası’nda bizlerle birlikte olacak tüm ekosistemin güvenliğini sağlayabilmek adına, küresel düzeyde farklı sağlık örgütleri ile iş birliği içinde çalışıyoruz” ifadelerine de yer verdi.  

Aktarılan diğer detaylara göre; Worlds 2020 turnuvası, yenilenen Pudong Stadyumu’nda gerçekleşecek. Kategorisinin önde gelen örneklerinden biri olan bu stadyum; Shanghai SIPG F.C.’nin yeni evi olmasının yanı sıra önemli bir sağlık, dinlenme ve eğlence merkezi olarak tasarlandığı için turnuvadaki pek çok sporcu ihtiyacına karşılık vermeyi hedefleyecek. Pudong Stadyumu ayrıca, 2023 AFC Asya Kupası’na da ev sahipliği yapacak. 

Worlds 2020, dijital izleyici deneyimine odaklanacak

Worlds 2020

Worlds 2020 turnuvasının ilk aşamalarında özellikle dijital izleyici deneyimlerine odaklanılacak ve bu aşamalar, fiziksel izleyici kitlesi önünde oynanmayacak. Gösteriye dair planlar henüz net olarak açıklanmamış olsa da etkinlik boyunca, dijital olarak heyecanlı bir e-spor deneyimi sunulacak. Bununla birlikte şirket; League of Legends tarzından kesinlikle ödün vermeyecek. 2017 yılında “Kadim Ejderha ve geçen yıl True Damage gösterisinin sunulduğu Holonet teknolojisi de dahil olmak üzere katılımcıları, izleyici deneyimi ve gösteriler açısından pek çok yenilik bekliyor olacak. 

Diğer yandan; Worlds 2021 yılında Çin’e dönerken, 2022’de turnuvanın Kuzey Amerika ev sahipliğinde yapılması planlanıyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

League of Legends Yeni Bir Reklam Modeli Yaratıyor

League of Legends: Wild Rift Detaylı İnceleme

League of Legends Dünya Şampiyonası’nda Rekor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz