Lego NASA Uzay Mekiği Keşif
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Danimarka merkezli oyuncak şirketi Lego, NASA ile birlikte geliştirdiği ‘Uzay Mekiği Keşif’ kitini görücüye çıkardı. İçerisinde bir teleskop da bulunan lego setinin, ilk uzay mekiğinin uçuşunun 40. yıldönümüne özel olarak tasarlandığı ifade edildi. Şirket ayrıca; 2 bin 354 parçadan oluşan setin, gerçek uzay aracının 70 defa küçültülmüş bir versiyonu olduğu dile getirildi.  

Danimarka merkezli oyuncak şirketi Lego, NASA ile birlikte geliştirdiği ‘Uzay Mekiği Keşif’ kitini görücüye çıkardı. İçerisinde bir teleskop da bulunan lego setinin, ilk uzay mekiği uçuşunun 40. yıldönümüne ve ‘Hubble Uzay Teleskobu’nun yörüngeye fırlatılmasının 31. yıldönümüne özel olarak tasarlandığı ifade edildi. Şirket, ‘Uzay Mekiği Keşif’ kitini geliştirebilmek adına NASA ile iş birliği yaptı.  

Aktarılan detaylara göre; Lego’nun ‘Uzay Mekiği Keşif’ seti, yetişkin tüketicileri hedefliyor ve 2 bin 354 parçadan oluşuyor. Kitin, gerçek uzay mekiğinin 70 defa küçültülmüş versiyonu olma niteliği taşıdığı ifade ediliyor. Set içerisinde; iniş takımı, yük bölmesi kapıları, yükseltiler ve dümen gibi gerçek araçta da yer alan birçok ayrıntı bulunuyor. Kullanıcılar, kitte yer alan teleskobu mekiğin yük bölmesi içinde tutmayı veya genişletilmiş güneş paneliyle ayrı olarak kullanmayı tercih edebiliyor.  

Lego ‘Uzay Mekiği Keşif’ seti, 1 Nisan’da 200 dolarlık bir fiyat etiketiyle satışa sunulacak 

Lego Uzay Mekiği Keşif Seti

Diğer yandan; Lego ‘Uzay Mekiği Keşif’ seti içerisinde yer alan uzay mekiği ve teleskop, 1990 yılının Nisan ayında ‘Hubble Uzay Teleskobu’nun uzaya fırlatılması için gerçekleştirilen ‘STS-31’ görevinden önemli veriler içeren birçok parçayı da bünyesinde barındırıyor. Kitin, 1 Nisan 2021 tarihinden itibaren 200 dolarlık bir fiyat etiketiyle satışa sunulacağı dile getiriliyor.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Oyuncak Avı Kanalı Enes Batur’u Geçerek YouTube Türkiye’de En Fazla Bireysel Abonesi Bulunan Kanal Oldu

Çocuklarınızdan uzak tutmanız gereken 5 ‘akıllı’ oyuncak 

NASA Astronotları, SpaceX Tarafından Gerçekleştirilen İkinci Mürettebatlı Uçuş Kapsamında Yörüngeye ‘Baby Yoda’ Taşıdı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz