Instagram, Hikayeler ve Reels bölümü için yeni bir özellik test ediyor. Instagram ‘ın yeniliği özelliği ile beraber hem Hikayeler ’e hem de Reels’e altyazı çıkartmaları eklenebilecek. Söz konusu özellik şu an için test aşamasında. 

Facebook çatısı altında faaliyetlerini sürdüren fotoğraf ve video paylaşım ağı Instagram, özellikle son dönemlerde Reels ve Hikayeler bölümleri için çalışmalarına tam gaz devam ediyor. Şirketin bu bağlamda bünyesine yeni bir özellik eklemek için çalışmaya başladığı ortaya çıktı. Yeni özellik işitme sorunu olan ya da içerikleri sesli bir şekilde dinlemek istemeyen kişiler için oldukça yararlı olacak gibi duruyor. 

İnstagram ‘da Hikayeler ve Reels ‘e altyazı etiketleri eklenecek

Instagram’ın şu an için test etmeye başladığı bilinen yeni özellik Hikayeler ve Reels’e altyazı çıkartmaları eklemeye olanak tanıyacak. Söz konusu yeni özellik işitme engeli olan, işitmede zorluk çeken ya da videoları sesli bir şekilde izlemek istemeyen kişiler için kullanıma sunulacak. 

Instagram’ın yeni özelliği sayesinde, kullanıcılar hem Hikayeler hem de Reels videolarına,  altyazı ekleyebilecek. Videolarında altyazı etiketi kullanmak isteyen kullanıcıların söz konusu özelliğe erişebilmek için Hikaye veya Reels videosunu çekmesinin ardından, paylaşmadan önce ekranı yukarı kaydırması gerek. Ekranı yukarı kaydırdıktan sonra ise kullanıcılar  etiketler menüsüne erişim sağlayabilecek. Instagram’ın bu alana koyacağı ‘altyazı etiketi’ni seçip videosunun üzerine ekleyebilecek. 

Instagram’ın Reels ve Hikayeler videolarına altyazı ekleme imkanı sunan özelliğinde, eklenen altyazı video analiz edildikten sonra videoda bulunan sesleri altyazı şeklinde ekrana getirecek. Kullanıcılar altyazı etiketi özelliğinde yazının rengini, stilini ve konumunu da düzenleyebilecek. 

Şu an için sadece İngilizce dil desteğinin bulunduğu özellik ilk etapta Hikayeler bölümünde etkin olacak. İlerleyen dönemlerde ise şirketin Reels bölümüne de ekleyeceği özelliğin dil desteği sayısı da artacak. 

İlginizi Çekebilir:

Android 12 ile Telefonların Kamera Özellikleri Instagram Gibi Üçüncü Parti Uygulamalarda Kullanılabilecek

Instagram, Yeni Güncellemesiyle ‘Canlı Odalar’ Özelliğini Kullanıma Sundu 

Haftalık Teknoloji Gündemi – Evcil Hayvanlara Çip Zorunluluğu, Thodex Skandalı!:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz