Netflix Türkiye Müzikal Filmleri

Müzikal türde filmlerin tutkunu olanlar için Netflix Türkiye en iyi müzikal filmleri listesiyle karşınızdayız. İşte; ‘Netflix Türkiye en iyi müzikal filmleri’. ‘Netflix Türkiye en iyi müzik ve müzikal filmleri’. ‘Netflix Türkiye müzikal filmleri’. ‘En iyi Netflix müzikal filmleri’. ‘Netflix’te izleyebileceğiniz en iyi müzikal filmler’.

Tekno Safari editörleri olarak sizler için hazırladığımız bu yazımızda en popüler müzikallere yer verirken içeriğinden de kısaca bahsettik. İşte; ‘Netflix Türkiye en iyi müzikal filmleri’. ‘Netflix Türkiye en iyi müzik ve müzikal filmleri’. ‘Netflix Türkiye müzikal filmleri’. ‘En iyi Netflix müzikal filmleri’. ‘Netflix’te izleyebileceğiniz en iyi müzikal filmler’ detaylarıyla yazımızda.  

Netflix Türkiye En İyi Müzikal Filmleri

Netflix Türkiye Müzikal Filmleri

‘Netflix Türkiye en iyi müzikal filmleri’. ‘Netflix Türkiye en iyi müzik ve müzikal filmleri’. ‘Netflix Türkiye müzikal filmleri’. ‘En iyi Netflix müzikal filmleri’. ‘Netflix’te izleyebileceğiniz en iyi müzikal filmler’. 

  • Rocketman 
  • Sesinde Aşk Var 
  • Pedro’nun İkinci Şansı 
  • Grease 
  • Kimse Beni Yargılayamaz  
  • Dört Dakika 
  • The Dirt 
  • Ma Rainey Blues’un Annesi 
  • Hip Hop’un Hikayesi 
Rocketman  

Netflix Türkiye Müzikal Filmleri

Netflix Türkiye müzikal filmleri listemizde ilk sırada ‘Rocketman’ filmine yer veriyoruz. Gerçek yaşam öyküsünden uyarlanan filmde rehabilitasyondaki pop yıldızı Elton John’un geçmişini, ilham veren hayatını, aşırılıklarla dolu anılarını izliyor ve bir klasik haline gelmiş şarkılarını dinliyoruz.  

Sesinde Aşk Var 

Netflix Türkiye Müzikal Filmleri

Müzikal türde yerli filmler arasında Netflix’te izleyebileceğiniz ve yönetmenliğini Osman Taşçı’nın yaptığı ‘Sesinde Aşk Var’ romantik bir öğrencinin okulunda gitar çalan yetenekli bir başka öğrenciye aşık olmasını konu alıyor. Bu aşka dair kurduğu hayaller ise katı büyükbabasının istekleriyle çatışmaktadır.  

Pedro’nun İkinci Şansı 

Netflix Türkiye Müzikal Filmleri

2019 çıkışlı ve Meksika yapımları arasında olan ‘Pedro’nun İkinci Şansı’ en iyi Netflix müzikal filmlerindendir. Film, Meksikalı efsane şarkıcı ve oyuncu Pedro Infante’yi odağına alıyor. Pedro’nun çapkın yanlarını düzeltip cennete girme hakkı kazanabilmesi için bir taklitçinin bedeninde dünyaya geri gönderilmesini hikayesine taşıyor.  

Grease 

Netflix Türkiye Müzikal Filmleri

John Travolta’nın başrolde yer aldığı efsane müzikal filmlerden olan ‘Grease’ 1978 yapımdır. Film, liseli Amerikan gencinin gündelik hayatlarını keyifli ve eğlenceli bir şekilde izleyiciye sunuyor. Filmin başrol karakterleri Sandy ve Danny birliktedirler. Yaz tatilinde tanışan bu çift tatilin bitmesi ve okulların açılmasıyla birlikte ayrılacaklarını düşünürken aynı okulda tekrar bir araya gelirler. Fakat Sandy, Danny’nin yazın tanıdığı gibi kibar ve romantik biri olmadığını, okulun yaramaz gençlerinin oluşturduğu bir çetenin içinde olduğunu öğrenir.  

Kimse Beni Yargılayamaz 

Netflix Türkiye Müzikal Filmleri

1966 yapım olan ‘Kimse Beni Yargılayamaz’ siyah beyaz görüntüsüyle de size nostalji keyfi yaşatacaktır. Kimse Beni Yargılayamaz, Roma’ya yerleşen Federico’nun bir mağazada asansör görevlisi olarak çalışmaya başlamasını ve bu sırada bir satış görevlisine aşık olmasını hikayesine taşıyor.  

Dört Dakika 

Netflix Türkiye Müzikal Filmleri

Listemize sırada ‘Dört Dakika’ ile devam ediyoruz. 2006 ve Almanya yapımı olan film, mahkumlara piyano dersi veren yaşlı bir müzik öğretmeninin genç bir mahkumun müziğe dair üstün yeteneğini keşfetmesini anlatıyor. Feminen bir anlatıma sahip olan filmde öğretmen mahkumun yeteneğini geliştirmesi için kendini adar. Filmin müzik dehası mahkum üzerinden gittiğini düşünebilirsiniz fakat bu müzik dehasını geliştirmek için çabalayan öğretmenin hayatı ve geçmişi de izleyenleri bir o kadar etkileyecektir.  

The Dirt 

Netflix Türkiye Müzikal Filmleri

Netflix Türkiye’de müzik türünde izleyebileceğiniz ‘The Dirt’ aynı zamanda Mötley Crüe’nin biyografisi olarak da karşımıza çıkıyor. Mötley Crüe’nin 80’li yıllardaki yükselişini anlatan film, en kötü şöhretli Rock’n Roll gurubu haline geldikleri süreci de konusuna taşıyor.  

Ma Rainey Blues’un Annesi 

Netflix Türkiye Müzikal Filmleri

Listemizin sonuna doğru gelirken ‘Ma Rainey Blues’un Annesi’ filmiyle devam ediyoruz. Film, bir tiyatro oyunundan uyarlandığı için felsefi öğelere de yer veriyor. Ma Rainey ve Leeve olmak üzere iki karaktere yönelen filmde Blues ruhunu hissediyorsunuz. Hikayenin geçtiği dönemde Afro – Amerikalı olmanın çeşitli zorluklarını da izlediğiniz film, aynı sahneyi paylaşan Leeve ve Ma Rainey’in yer yer çatışmalarını konu alıyor. Özellikle Blues müzik sevenlerin izlerken büyük keyif alacağı Ma Rainey Blues’un Annesi, Amerika ırkçılığını da gözler önüne seriyor. 

Hip Hop’un Hikayesi 

Netflix Türkiye Müzikal Filmleri

Listemizi Hip Hop müzik tutkunlarının seveceği ‘Hip Hop’un Hikayesi’ ile bitiriyoruz. Bir müzik belgeseli tadında olan bu filmde MC’ler, Dj’ler ve Hip Hop piyasasının önde gelen isimleriyle yapılan röportajları izleyeceksiniz. Böylece, 1970’lerden 2000’lere doğru Hip Hop kültürünün ve müziğinin sürecini konusuna taşıyan film ile bir müzik türünün tarihini de öğreniyorsunuz.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız. 

İlginizi çekebilir: 

Netflix’te Yetişkinlerin İzleyebileceği Animasyon Diziler

Netflix Türkiye’nin En Popüler Dizileri

Spotify, Podcast Keşif Platformu Olarak Anılan Podz ’u Satın Aldı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz