Lenovo A7
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Akıllı telefon pazarına giren Lenovo, yeni giriş seviyesi cep telefonu modelini duyurdu. Bilgisayar piyasasının iddialı markası Lenovo’nun yeni akıllı telefonu Lenovo A7 tanıtıldı. İşte Lenovo A7’nin teknik özellikleri…

Bilgisayar piyasasında önemli isimlerden olan Lenovo, aynı zamanda telefon ve tablet piyasasında da üretim yapan bir firma. Lenovo, giriş seviyesi özellikleri ile dikkat çeken Lenovo A7 cep telefonunu tanıttı. Lenovo A7 modelinin dikkat çeken yanlarından biri çıkartılabilen bir bataryaya sahip olması. Uzun zamandır cep telefonları için var olmayan bu özelliği Lenovo, yeni telefonu için geri getirmiş durumda. Telefonun resmi satış fiyatı ya da tarihi hakkında bir açıklama yapılmadı.

Lenovo A7 teknik özellikler

Lenovo A7 teknik özellikler

Lenovo’nun çıkarmış olduğu bu cep telefonu, Unisoc SC9863A isimli bir işlemci kullanılıyor. Mobil pazarda çok fazla görmediğimiz bu işlemci, 8 çekirdekli bir yapıya sahip. Çekirdeklerinden dört tanesi 1.6 GHz frekans hızına çıkabiliyor. Diğer dört çekirdek ise 1.2 GHz hızında çalışıyor. Bu işlemci ile birlikte telefonun kullandığı RAM ya da depolama alanı hakkında bir açıklama bulunmuyor. Ama bu giriş seviyesi cep telefonunda 2 GB ya da 3 GB bellek olma ihtimali oldukça yüksek. Bu telefonun temel amacının, günlük işleri halledebilmek olduğunu söyleyebiliriz. Cihazın, çoklu işlemler ve oyunlar sırasında fazlasıyla yorulacağını söylemek mümkün. 

Ekran olarak ise karşımıza 6.09 inçlik HD+ bir ekran çıkıyor. Bu ekran hakkında açıklanmış başka bir bilgi bulunmuyor. Ekran üzerinden bir parmak izi okuyucuya sahip olmayan telefonun, parmak izi sensörü cihazın arka tarafında yer alıyor. 

Arka tarafında iki kameralı bir yapıya sahip olan modelin ana kamerası 13 MP. Ana kameraya ek olarak ise 2 MP’lik alan derinliği kamerası bulunuyor. Ayrıca kameralar yapay zeka (IA) desteğine sahip. Bu sayede telefon bazı sahneleri algılıyor ve ona göre bir renk ve ışık ayarı gerçekleştiriliyor. Ön tarafında ise bir çentiğin içine yerleştirilmiş 5 MP’lik selfie kamerası bulunuyor. Bu kameraların video performansı hakkında bir bilgi bulunmuyor.

Telefon tüm bu özelliklerini, çıkartılabilen 4000 mAh’lik bir batarya ile besliyor. Lenovo, yeni telefonu hakkında bir satış tarihi ya da satış fiyatı belirtmemiş durumda. 

DigiToll #10

30 bin TL’lik Huawei Mate Xs, bir gün içerisinde tükendi!

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz