Huawei Mate Xs, bir gün içerisinde tükendi

Huawei’nin katlanabilir cep telefonu Mate Xs, ülkemizde 29 bin 999 Türk lirasına satışa çıkmıştı. 8 Nisan günü online mağazalar üzerinde satışa başlayan 30 bin liralık Huawei Mate Xs, sadece bir gün içerisinde tükendi.

Huawei, katlanabilir cep telefonları için özel olarak çalışan markalardan biri. Markanın ikinci katlanabilir cep telefonu modeli olan Huawei Mate Xs, başarılı donanım özelliklerinin yanı sıra, katlanabilir yapısı ile dikkat çeken bir model. Katlandığı zaman her yanı ekran olan cihazın görüntüsü son derece etkileyici. Fakat Huawei Mate Xs, ülkemizde en üst telefon fiyatlarının iki katına, yani 29 bin 999 Türk lirasına satışa çıktı. Ama belli ki hayranları etkilemeyi başaran bir cep telefonu oldu, çünkü Mate Xs sadece bir gün içerisinde tükendi. Ülkemizde 8 Nisan tarihinde, online platformdan satılmaya başlanan Huawei Mate Xs’in Türkiye stokları tükendi. Marka, Türkiye’ye kaç adet Mate Xs getirdiğini açıklamadı. Bu yüzden kaç adet satıldığı bilinmiyor. Ayrıca marka yeni ürünlerin geleceğini ve stokların tazeleneceğini duyurdu. 

Huawei Mate Xs teknik özellikler

Huawei Mate Xs teknik özellikler 

29 bin 999 Türk lirasına satışa çıkan ve sadece bir gün içerisinde tüketilen bu cihaz işlemci olarak Kirin 990 işlemcisini kullanıyor. Bu işlemci 7 nm teknolojisi ile üretilmiş, toplam 8 çekirdekli bir işlemci. Bu çekirdeklerden iki tanesi 2.86 GHz frekans hızına çıkabiliyor. Diğer iki çekirdek ise 2.36 GHz frekans hızına çıkabiliyor. Geriye kalan 4 çekirdek ise 1.95 GHz frekans hızında çalışıyor. Bu işlemciye ek olarak, telefon 8 GB belleğe sahip. Tüm bunlarla birlikte telefonun depolama alanı noktasında, 512 GB hafızası bulunuyor. Donanım özellikleri ile birlikte Mate Xs tam anlamıyla bir amiral gemisi.Ayrıca bu telefon 5G bağlantı özelliğine sahip.   

Açıldığı zaman 8 inçlik bir ekrana sahip olan model, katlandığı zaman iki ekran sahip oluyor. Bu ekranlardan biri 6.6 inç diğeri ise 6.38 inç boyutunda oluyor. Katlandığı zaman her yanı ekranla kaplanan modelin, ekran çözünürlüğü Full HD+. Ayrıca OLED teknolojisini kullanıyor ve 414 ppi değerine sahip. Telefon katlanmış konumdayken kalınlığı 11 mm oluyor. Ekranı açıldığında ise kalınlığı 5.4 mm’ye düşüyor. Ağırlığı ise 300 gram.   

Katlanabilir yapısı ile her iki tarafının da ekran olabilmesi sayesinde telefon bir ön kameraya ihtiyaç duymuyor. Ana kameramız 40 MP değerinde. Yani ana kameramız aynı zamanda ön kameramız olabiliyor. Ana kameramızın f değeri ise 1.8 ve 4K 30 fps videolar çekebilme özelliğine sahip. Ana kameramıza 16 MP’lik geniş açı ve 8 MP tele-foto kamera eşlik ediyor.    

Telefon tüm bu özelliklerini 4500 mAh’lik bir batarya ile besliyor. Sahip olduğu 55 W’lık hızlık şarj özelliği sayesinde, 30 dakika içerisinde bataryasının %85’ini dolduruyor. Bu katlanabilir ve oldukça pahalı olan telefonun suya karşı özel bir dayanıklılığı bulunmuyor. 

30 bin liraya Huawei Mate Xs mi? Denizli’de üzüm bağı mı?

LG, “G” serisine ekleyeceği düşünülen yeni akıllı telefon modelinin tasarımını paylaştı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz