Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Twitter bünyesine yeni bir özellik eklemek için test çalışmalarına başladı. Sosyal medya şirketinin kullanıcılarına sunacağı yeni özellik Fleets hikayelerine emoji eklemesine imkan tanıyacak olan Twemojis oldu. Yeni özelliğin isminin “tweet” ve “emoji” kelimelerinin birleşiminden geldiği söyleniyor.

ABD merkezli sosyal medya şirketi Twitter, özellikle son dönemlerde pek çok yeni yatırım yapıyor ve bünyesine yenilikler eklemeye devam ediyor. Platformda daha işlevsel bir deneyim sunmak adına çalışmalarına devam eden Twitter’ın kullanıcılarına sunmaya hazırlandığı bir yenilik daha ortaya çıktı. Halihazırda test aşamasına başlanan yeni özellik, Fleets hikayeler özelliğini kullanan kişilere daha eğlenceli ve farklı bir deneyim sunacak. 

Şirketin birkaç ay önce hizmete açtığı ve Instagram Hikayeler’e benzer Fleets Hikayeler özelliğine yeni emojiler ekleniyor. Sosyal medya şirketi, WhatsApp, Instagram ve hatta LinkedIn’de dahi bulunan Hikayeler özelliğini birkaç ay önce kullanıma sunmuştu. 

Fleets Hikayeler Twemojis ile daha fazla kişiselleşiyor

Şirket şimdi yaptığı bir duyuruyla ise, Fleets Hikayeler özelliğine eklenen yeni emojileri duyurdu. Twemojis ismiyle anılan yeni özellik Twitter Japonya’nın resmi hesabından duyuruldu. Twitter Kıdemli Ürün Yöneticisi Sam Haveson tarafından paylaşılan duyuruda; Japonya’daki iOS kullanıcılarının Fleets’te sticker’lara erişim sağlayacağı açıklandı. Bunun yanı sıra  Sticker arama ve özel Twemojis’in de eklendiği özellik insanların hikayelerde daha fazla şey anlatmasına olanak tanıyacak. 

Japonya Twitter’ın resmi hesabından paylaşılan duyuruyla platforma eklendiği duyurulan yeni özellikte, kullanıcılar Fleets paylaşırken ekranda bulunan ‘gülen yüz’ simgesine basıp sticker seçeneklerine ulaşacak. Kullanıcıların belirli emoji ya da sticker aradığı durumlarda ise arama bölümüne tıklanıp daha kolay bir şekilde erişim sağlanabilecek. 

Şu an için sadece Japonya’da hizmete açılan özelliğin ne zaman diğer bölgelerde sunulacağı hakkında ise bir açıklama yapılmadı. Ancak test aşamasının tamamlanmasının ardından şirketin yeni özelliği diğer bölgelerde de hizmete açacağı tahmin ediliyor.

İlginizi Çekebilir:

Twitter, Kullanıcıların Tweet Üzerinden Gelir Elde Edebilmesini Sağlayan ‘Super Follows’ Özelliğini Duyurdu 

Twitter, Sesli Mesaj Özelliğini Bazı Bölgelerde Hizmete Açtı

Clubhouse nedir, nasıl girilir? | İzinsiz Girilmeyen Uygulama:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz