Okuma Süresi
2 dakika

Deprem bölgesinde yaşanan olumsuz koşullar karşısında birçok birey ve kurum depremzedelerle dayanışmaya çalışırken bir destek de LG Türkiye’den geldi. Firma, deprem bölgesi için yaptığı maddi bağışın yanı sıra çadır kentlere çamaşırhaneler kuruyor.

Günlerdir ülkemizi yasa boğan Kahramanmaraş depreminde, Kahramanmaraş dahil 11 ilimizde büyük bir afet yaşandı. Felaket karşısında birçok kişi ve kurum dayanışma göstererek yardımda bulunmaya çalıştı. Yerli yabancı birçok firmadan deprem bölgesi için yardımlar gelirken bu desteklerden birisi de LG Türkiye’den geldi. Firma, deprem bölgesi için yapmış olduğu 20 milyon TL üzeri maddi bağışın dışında ayrıca çadır kentler için çamaşırhaneler kurmaya hazırlanıyor.

Depremzedeler İçin Destekler Büyüyor

6 Şubat sabaha karşı merkez üssü Kahramanmaraş ilimizin Pazarcık ilçesi olan ilk depremle başlayan sarsıntılar bugün hala daha devam ediyor. 7.6 ve 7.7 büyüklüğünde iki büyük depremle sarsılan bölgede 11 ilimiz büyük bir yıkımla karşı karşıya kaldı. Yıkılan çok sayıda ev olmasından dolayı maalesef can kaybı ve yaralı sayıları da gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Bu büyük felaketin ardından bölge afet bölgesi ilan edilirken hem kamu hem de özel sektör tarafından ve ayrıca birey ve STK’lardan da bölgeye çok sayıda yardım gidiyor. Bu yardımlardan birisi de LG Türkiye’ye ait. Firma depremle sarsılan bölgedeki depremzede vatandaşlarımız için 20 Milyon TL’nin üzerinde bağış yaptı. LG Türkiye, yapmış olduğu maddi yardımın yanı sıra bölgeye farklı yardımlarda da bulunarak bölgenin hem öncelikli hem de ileri dönemli ihtiyaçlarını karşılamak için destek olmaya devam ediyor.

LG Deprem Bölgesinde Çamaşırhaneler Açıyor

LG Electronics Global desteği ile 20 Milyon TL’nin üzerinde bağışta bulunarak bölgenin yaralarını sarmak için katkı sunmak isteyen LG Türkiye, eş zamanlı olarak ayni yardımları için de ürünlerini yola çıkarttı. Firma, acil ihtiyaçların yanı sıra depremzedelerimizin fiziki koşullarını da bir nebze olsun iyileştirebilmek ve temel hijyen ihtiyacının sağlanabilmesi için bölgede çamaşırhaneler kuruyor. Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından Mersin Tarsus Gençlik Kampı ve Erdemli Yeni Meyve-Sebze Hal Kompleksi’ne kurulan çadır kentlere yerleştirilen çamaşırhaneler burada yaklaşık 5.000 kişiye hizmet verecek.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz