google pixel 6a

Google Pixel 6a kutusu olduğu iddia edilen bir kutunun fotoğrafı paylaşıldı. Telefonun beklenen tanıtım tarihi ve diğer detaylar haberimizde.

Google’ın bu Mayıs ayında gerçekleşecek I/O konferansı sırasında Pixel 6a’yı tanıtması bekleniyor. 6a, geçen yıl piyasaya sürülen 5a’nın devam modeli olacak ve şirketin uygun fiyatlı iyi kameralı akıllı telefon serisini devam ettirecek.

Bugün, doğrulanmamış bir kaynak aşağıda görebileceğiniz resmi paylaştı. Kaynağa göre görsel yakında satışa çıkacak olan Google Pixel 6a’nın perakende kutusuna ait. Eğer bu gerçekse Google, Pixel 6a’yı belirgin bir şekilde 4a ya da 5a yerine Pixel 6 benzeri bir görünüme sahip olarak piyasaya sürecek. Ki sızıntı kuvvetle muhtemel gerçek.

pixel 6a satış kutusu

Google Pixel 6 ailesinin kendine has tasarımını serinin en uygun fiyatlı üyesinde de görmek harika olur. Zira arkada yer alan kamera ‘siperliği’ görünümü hala benzersiz ve bir Pixel’i diğer telefonların arasında anında tanımaya yardımcı oluyor. Pixel a serisi şimdiye kadar işlem performansından ziyade kameralarına odaklanan ve genellikle fiyat aralığının biraz üzerinde kamera performansı sergileyen makul fiyatlı telefonlardan oluşuyordu. Bakalım Google Pixel 6a formülü koruyacak mı, yoksa çıtayı yükseltmeye cesaret edecek mi?

Google Pixel 6a kutusu üzerindeki görüntüden iki kamera sensörü ve bir LED flaşın bulunduğunu görebiliyoruz. Ayrıca vizörde mikrofon deliği yer alırken lazer otofokusun ise kaybolduğu dikkatten kaçmıyor. Bunlar bir bütçe cihazı için beklenmedik şeyler değil.

Daha önce sızdırılan bilgiler ışığında, Pixel 6a’nın 6.2 inç OLED ekrana, bir çift 12 MP kameraya ve 5.000 mAh kapasiteli bir pile sahip olacağını söyleyebiliriz. Pixel a serisi için bir ilk olsa da artık hiçbirimize şaşırtıcı gelmeyen bir kayıp daha var; 3,5 mm kulaklık jakının Pixel 6a’da olmayacağı bildiriliyor. Tüm bunların doğruluğunu Google I/O etkinliğinde göreceğiz.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

İlginizi çekebilir:

WhatsApp sesli mesaj deneyimini geliştiriyor

Google Arama ve Haberler, sahte haber yayılımına karşı güncellendi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz