IFA Berlin 2021 İptal Edildi

Avrupa’nın en büyük tüketici elektroniği fuarı olarak anılan IFA Berlin 2021, koronavirüs nedeniyle iptal edildi. Küresel salgına bağlı olarak devam eden belirsizliklerin, IFA Berlin 2021 yönetimini iptal kararına zorladığının da altı çizildi.  

Avrupa’nın en büyük tüketici elektroniği fuarı olarak anılan IFA Berlin 2021, koronavirüsi nedeniyle iptal edildi. Küresel salgına bağlı olarak devam eden belirsizliklerin, IFA Berlin 2021 yönetimini iptal kararına zorladığı kaydedildi. İptale yönelik yapılan resmi açıklamada, söz konusu kararın halk sağlığı uzmanları ve paydaşlarla yapılan detaylı görüşmeler sonrası alındığı belirtildi. Bununla birlikte; aşılama hızı gibi birçok küresel sağlık ölçütünün, beklendiği kadar hızlı ilerlemediğinin de altı çizildi.  

Diğer yandan; salgına ve aşılama hızına bağlı belirsizlikler, fuara katılacak şirketlerde de tereddütlere neden olmuştu. Benzer şekilde, sürekli değişen seyahat kuralları da katılımcılarda tereddüt oluşmasının önünü açmıştı. Bunun yanında; fuar alanının, güncel olarak aşı merkezi ve acil durum hastane tesisine dönüştürülmüş olduğu da biliniyordu. Yetkililerin, fuar alanını bu yılın Eylül ayına kadar salgınla mücadele alanı olarak kullanması bekleniyordu. 

Kısa bir süre önce, MWC 2021 de devam eden küresel salgın nedeniyle ertelenmişti

MWC 2021

Kısa bir süre önce, MWC 2021 (Mobil Dünya Kongresi 2021) de devam eden küresel salgın nedeniyle ertelenmişti. IFA organizatörleri, gelecek yıl düzenlenecek olan IFA 2022’de her şeyin hazır olması için sektör ortakları ve medyayla birlikte çalışmaya devam ettiğine işaret etti. Söz konusu etkinliğin, 2-6 Eylül 2022 tarihleri arasında Berlin’de gerçekleştirileceğinin de altı çizildi.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Corona virüsü sebebiyle “MWC 2020” iptal edildi! 

Coronavirüs krizi şafağında “MWC 2020” dosyası

CES 2021 Tüketici Elektroniği Fuarı Koronavirüs Nedeniyle Dijital Ortamda Gerçekleşecek

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz