ankara-metaverse-mansur-yavas-teknosafari

Mansur Yavaş, resmi Twitter hesabından açıklamalarda bulundu. Yavaş, Ankara ‘nın metaverse evreninde yer alacak dünyadaki 4. şehir olacağını belirtti.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, yeni teknolojiler ile yakından ilgilenen siyasi isimlerden biri olarak dikkat çekiyor. Yavaş, geçtiğimiz günlerde kripto paralar gibi farklı sektörlerde de açıklamalar yapmıştı. Bunların ardından Belediye Başkanı, Ankara ile Metaverse teknolojisi arasındaki ilişkiden bahsetti.

Open Ar Cloud Association şirketi ile iş birliğinde bulunan Mansur Yavaş, gerçek dünyanın sanal dünyaya taşınabilmesi için bulut çözümleri üzerinde çalışacak. Geliştiriciler için ücretsiz hizmetlere de sahip olan şirket, geçtiğimiz dönemlerde Bari, Helsinki ve Los Angeles için test çalışmalarında bulunmuştu. Artık bu test çalışmalarında Ankara da yer alacak.

mansur-yavas-metaverse-ankara-teknosafari

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Ankara’mız; Los Angeles, Bari ve Helsinki’den sonra Metaverse’un açık ve birlikte kullanılır olması için standartlar geliştiren Open Ar Cloud Association’un 4. test şehri oldu. BLD 4.0 vizyonumuzla Metaverse entegrasyonunu tamamlayacak, icraatlarımızla orada da olacağız.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Mansur Yavaş’ın Metaverse girişimi, BLD 4.0 vizyonunun bir parçası olarak görülüyor. Yavaş, geçtiğimiz yıl içerisinde de bazı açıklamalarında BLD 4.0 vizyonundan bahsetmişti. Bu vizyon, belediye yönetimini tamamen dijital olarak yansıtmayı hedefliyor. Ayrıca Ankaralı vatandaşlar, kenti birlikte yönetebilecek.

İlginizi Çekebilir:

Harmony OS 3.0 çıkış tarihi belli oldu

Samsung televizyonlara GeForce Now ve Google Stadia desteği geliyor

Samsung, 4K 240 Hz monitör üzerinde çalışıyor

Tesla, 2021 yılı satış sayısını paylaştı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz