samsung-geforce-now-google-stadia-teknosafari

LG sonrasında Samsung, bulut oyun servisleri GeForce Now ve Google Stadia desteği alıyor. 2022 model Samsung televizyonlar, oyun servislerini destekleyecek.

Bulut üzerinden oyun oynama servisleri, hala gelişmeye devam ediyor. Türkiye’de ise GeForce Now, özellikle Turkcell iş birliği sonrasında büyük ilgi görüyor. Platform, Türkiye’de de sunucu açarak performans konusunda birçok problemi giderdi.

Bununla birlikte Samsung, CES 2022 etkinliği için birçok yeni ürün getirdi. Şirket, 2022 model televizyonlarda Nvidia GeForce Now ve Google Stadia desteği alacak. Bu uygulamalar, televizyonlarda varsayılan olarak yüklü değil, Samsung Gaming Hub üzerinden erişilebilir bir şekilde gelecek.

nvidia-geforce-now-yeni-oyun-teknosafari

Samsung, konu hakkında fazla detay paylaşmış değil. Platformlar, hangi çözünürlüklerde ne gibi destekler sunacak bilinmiyor. Ancak CES 2022 ile birlikte daha fazla detayın paylaşılması bekleniyor. Ayrıca Samsung TV modellerinin PlayStation ve Xbox kontrolcüsünü de destekleyeceği belirtildi.

Yalnızca oyun platformlarının değil, televizyon üreticilerinin de bulut tabanlı teknolojilere yatırım yapması, sektörün geleceği konusunda daha olumlu yaklaşılmasını sağlıyor. İlerleyen dönemlerde şirketler, daha fazla iş birliği ile bu tarz uygulamaları desteklemeye başlayabilir.

Ayrıca Google Stadia platformunun da yakın zamanda dünya genelinde yayınlanması bekleniyor. Ancak bunun net tarihi paylaşılmış değil.

İlginizi Çekebilir:

Huawei AITO M5, ön sipariş sayısı ile Tesla’ya rakip oldu

Türkiye Uzay Ajansı ile Roscosmos iş birliği imzaladı

Steam, 2021 yılının en iyi oyunlarını açıkladı

Boğaziçi Üniversitesi, Veri Bilimi ve Yapay Zeka Enstitüsü kuruyor

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz