Bir İftar da Benden Kampanyası
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Bir İftar da Benden kampanyası ve kampanya için açılan “iftarver.com” internet sitesi, siber saldırıya uğradı. Belediye ise konuyla ilgili açıklama yaparak faaliyete başlamasından bu yana 100 binden fazla iftar paketi toplayan internet sitesinin, yapılan saldırılara rağmen hizmetini sürdürmeye devam ettiğini ifade etti.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, kısa bir süre önce COVID-19 nedeniyle zor durumda kalan aileler için Bir İftar da Benden isimli yeni bir kampanya başlattığını açıklamıştı. Belediye Başkanı Mansur Yavaş ise konuyla ilgili açıklamasında; kurulan internet sitesi üzerinden satın alınacak olan iftar menülerinin evinde yemek yapacak kimsesi olmayan ve evden çıkmaması gereken 65 yaş üstü vatandaşlara, kronik hastalara, engelli bireylere ve dar gelirli ailelere ücretsiz olarak ulaştırılacağını belirtmişti. Bir İftar da Benden kampanyası için hizmete açılan “iftarver.com” internet sitesi de kampanyanın ilk gününde vatandaşların gösterdiği yoğun ilgi ve destek sayesinde yaklaşık 10 milyon görüntülenmeye ulaşmış ve bir gün içinde toplamda 101 bin 847 iftar menüsü yardımı toplanmıştı.  

Bir İftar da Benden Kampanyası

Yaşanan gelişmelerden kısa bir süre sonra, kampanyaya ilişkin internet sitesinin siber saldırıya uğradığı açıklandı. Yapılan saldırıyı resmi sosyal medya hesapları üzerinden duyuran Ankara Büyükşehir Belediyesi, konuyla ilgili olarak “Sizler bir aileye daha sıcak iftar yemeği ulaşsın gayretinde bir yoğunluk oluştururken, kötü niyetli birileri de sistemimizi yoğun saldırıya tutarak ihtiyaç sahibi vatandaşlara sıcak yemek götürmemizi engellemeye kalkmaktadırlar” ifadelerini kullandı. Belediye bununla birlikte, kampanyanın faaliyete başladığı 24 Nisan gününde saat 21.00’e kadar toplam 15 bin 891 kişiden 101 bin 847 iftar menüsü siparişi almış olduklarına işaret etti. Siparişlerin yaklaşık 25 bininin sanal pos kuyruğunda beklediğini belirten belediye, beklemedeki siparişlerin periyodik olarak sisteme işlendiğinin de altını çizdi.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada ayrıca,iftarver.com” internet sitesinin yapılan sanal saldırılara rağmen hizmetini sürdürmeye devam ettiği de belirtildi. 

Mansur Yavaş, Ekşi Sözlük yazarlarına teşekkür etmişti 

Mansur Yavaş Ekşi Sözlük

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş, konuya ilişkin açıklamasında kampanyanın ilk gününde ulaştığı rakamlardan oldukça memnun olduğunu belirtmişti. Yavaş ayrıca, bağış yaparak destek sağlayan tüm vatandaşlara da teşekkür etmiştiDiğer yandan kampanyanın faaliyete başladığı gün boyunca “iftarver.com” gündemde kalmıştı. Mansur Yavaş, internet sitesini gündemde tutan ve kampanyaya destek sağlayan Ekşi Sözlük yazarlarına da teşekkür ettiğini belirterek sözlerini noktalamıştı. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Yeni Müfettişi Fidbi!

Türkiye’nin ilk ve tek yerli şarj edilebilir, hibrit, elektrikli ticari aracı Ankara’da yollara çıkacak

Yerli otomobilin tasarımcısı Pininfarina’nın dikkat çeken 5 tasarımı  

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz