Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
3 dakika

Instagram platforma eklenen iki yeni özelliğini duyurdu. Instagram Challenge Etiketi ve Stay Home Efekti ‘ni bünyesine eklemiş oldu. Her iki özellik de kullanıcıların beğeniyle kullandığı Hikayeler bölümüne eklendi.

Instagram, bünyesine iki yeni özellik eklediğini resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla duyurdu. Instagram’ın bünyesine eklenen yeni özellikler, kullanıcıların sıklıkla kullandığı Hikayeler bölümüne eklendi. 

Tüm dünyada küresel bir kriz yaratan koronavirüs salgını sebebiyle, insanlar işlerini evden yapmaya devam ederken birçok şirket ve platform bu dönemin daha kolay atlatılabilmesi için yeni çalışmalar gerçekleştiriyor. Tüm dünyada yaşanan bu zorlu süreçte, elbette ki sosyal medya platformları da oldukça ilgi görüyor. Bu bağlamda hem insanları evde kalmaya teşvik eden hem de platformda geçirdikleri zamanı artırmaya yönelik çalışmalar yapan sosyal medya platformları, özellikle son dönemlerde birçok yeni özelliği kullanıcılarına sunuyorlar. 

Instagram da pandemi sebebiyle bünyesinde pek çok değişikliğe gitti ve kullanıcılarına yeni özellikler sundu. Şirket yaptığı yeni bir açıklamayla Hikayeler bölümüne iki yeni özellik daha eklediğini duyurdu. 

Instagram, resmi Twitter hesabı üzerinden duyurduğu iki yeni özellikten bahsederken “Evde bağlantıda kalmanıza yardımcı olmak için bu hafta iki yeni özellik duyurduk” şeklinde bir açıklama yaptı. 

Instagram Challenge Etiketi ve Stay Home Efekti Duyurusu:

Instagram, Hikayeler ’e Challenge Etiketi Ekledi

Instagram’ın insanların evde kalmasına yardımcı olmak amacıyla kullanıma sunduğu özelliklerden ilki Hikayeler bölümüne eklenen “Challenge” etiketi oldu. Kullanıcılar #challenge etiketini kullanarak arkadaşlarını herhangi bir challenge’a davet edebiliyor.

Instagram Challenge nasıl kullanılır?

Hikayeler bölümünde paylaşım yapmak istediğiniz herhangi bir şeyi ekledikten sonra etiketler kısmında bulunan #challenge kısmına dokunduğunuzda karşınıza #challenge etiketi çıkıyor. Bu noktada kişiler istedikleri challenge’ı ekledikten sonra, challenge yapmak istedikleri kişileri de ekliyorlar. Kullanıcıların Challenge’a eklediği kişilere de DM yoluyla bilgi veriliyor.

Instagram, yeni etiketini duyururken #stayathomechallenge ismiyle tanıttı. Ancak elbette ki kullanıcılar istedikleri konuda istedikleri kişiyle yeni bir challenge yaratıp bunu Hikayeler üzerinden paylaşabilir. 

Instagram Stay Home Efekti

Instagram’ın kullanıcılara bu hafta sunduğu bir diğer özellik ise yine koronavirüs salgını ile alakalı. Neredeyse tüm dünyanın evde kalması gerektiği bu dönemde, şirket insanları evde tutmaya teşvik etmek amacıyla Efektler bölümüne Stay Home efektini ekledi. Kullanıcılar bu bölümde kendi Stay Home AR efektlerini oluşturabilecekler. 

Kullanıcılar Hikayeler bölümünde kamerayı açtıklarında “Efektlere Göz At” kısmından, oluşturulan “Stay Home” ya da “Evde Kal” olarak adlandırılan yeni efektlere ulaşabiliyorlar. Ya da burada kendi “Stay Home” efektlerini yaratabiliyorlar.

Instagram Evde Kal Efekti nasıl kullanılır?

Efektlere Göz At butonuna tıkladığınızda kullanıcıların önüne “Stay Home” veya “Evde Kal” koleksiyonu çıkacak. Tüm filtreleri görüntüleyebilmek içinse “Efektleri Görüntüle” seçeneğine tıklanması gerek. 

Daha sonra ise kullanıcılar seçtikleri herhangi bir filtreye dokunduklarında ve “Dene” yi seçtiklerinde söz konusu efektleri kullanmaya başlayabiliyor. Eğer bir kullanıcı denediği efekti arkadaşlarıyla paylaşmak isterse DM mesaj simgesine tıklayarak bu işlemi gerçekleştirebilir. 

Sosyal medya platformu Instagram, pandemi döneminde kullanıcı deneyimini artırabilmek ve kullanıcı kitlesini koruyabilmek adına bünyesine yenilikler eklemeye devam edecek gibi duruyor. İnsanlar üzerinde etkileri oldukça önemli olan sosyal medya platformları bu zorlu süreçte kullanıcılarını hem yalnız bırakmamak hem de evde kalmayı teşvik etmek amacıyla yenilikler eklemeye devam edecek gibi görünüyor. 

Instagram Challenge Etiketi ve Stay Home Efekti ‘ni hem Türkiye’de hem de dünyadaki diğer kullanıcıları için aktif etmiş durumda.

İlginizi Çekebilir:

Instagram, Hayatını Kaybeden Kişilerin Profiline ‘Anılıyor’ Etiketi Ekleyecek

Facebook ve Instagram’da Yüksek Erişimli Hesapların Konumları Gösterilecek

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz