Reuter’ın konuya yakın kaynaklara dayandırdığı bir haber doğrultusunda elektrikli kamyonet olarak öne çıkan Tesla Cybertruck’ın seri üretimi için hangi tarihin hedeflendiği ortaya çıktı. Buna göre şirketin planı, 2023 yılının sonunda seri üretime başlamak.

Dünyanın büyük otomobil üreticileri arasında olmayı başaran Tesla, 2019 yılında yeni elektrikli kamyoneti Cybertruck’ı tanıtmıştı. Aracın 2021 yılında çıkış yapması beklenirken yaşanan sorunlara bağlı olarak önce 2022’ye daha sonra 2023’e ertelendi. Geçtiğimiz aylarda Elon Musk tarafından yapılan açıklamaya göre aracın erken üretimine 2023’ün ortasında başlanması hedefleniyordu.

Yakın zamanda Reuters’ın bu konu için yakın kaynaklara dayandırdığı raporda ise Tesla’nın Cybertruck için seri üretime geçmeye hedeflediği tarih ortaya çıktı. Buna göre Tesla müşterilerinin yeni araç için bir süre daha beklemesi gerekiyor.

Seri Üretim Tarihleri 2023’ün Sonunu Gösteriyor

Elde edilen son haberlere göre seri üretime başlangıç tarihi bir süre daha ileri taşındı. Kaynaklar, pick-up türündeki otomobilin seri üretimine 2023’ün sonunda başlanmasının planlandığını işaret ediyor. Tesla, piyasadaki en özgün tasarımlardan birine sahip olan bu araç için ABD’nin Teksas eyaletindeki Austin şehrinde varolan fabrikanın hazırlanmaya başladığını açıklamıştı. Elon Musk’da yaptığı açıklamada Cybertruck ile ilgili son aşamalara gelindiğini belirtmişti.

Cybertruck’ın Ücreti Belirsizliğini Koruyor

Tesla’nın elektrikli kamyoneti Cybertruck’ın fiyatı hakkında henüz net bir açıklama yok. Şirket, aracın tanıtımının yapıldığında 40.000 dolardan başlayan fiyatlarla satışta olacağını belirtmişti. Ancak 2019 yılından bu yana otomotiv sektöründe yaşanan değişimlere bağlı olarak Tesla araçlarının fiyatlarında da yükselmeler meydana geldi. Buna bağlı olarak aracın fiyatının 40.000 dolardan daha fazla olacağı öngörülürken tam olarak ne kadar daha fazla fiyatla satışta olacağı konusu belirsizliğini korumaya devam ediyor.

Cybertruck dışında yakın zamanda elde edilen bir bilgi de araç hakkındaki merakların sürmesine katkı sağlıyor. Elon Musk kısa süre önce yaptığı açıklamada aracın kısa süreliğine bir tekne görevi görerek suda gidebileceğini belirtti. 2023’ün sonunda seri üretimine başlanması beklenen Cybertruck hakkındaki gelişmeler, yapılan açıklamalar ve elde edilen bilgiler doğrultusunda sürüyor. Bakalım Cyberturck hakkındaki bir diğer gelişme ne olacak?

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz