Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Kitlelerin, sinema tarihinin dönüm noktası olarak söz ettikleri Matrix serisinin 4. filmi için kadroya dahil olacak isimler belli olmaya devam ediyor.

Lana Wachowski, Matrix 4 için hayli iddialı bir kadroyla karşımıza çıkacak gibi duruyor. Serinin orijinal yıldızları Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss dışında seriye dahil edilen edilen isimler oldukça dikkat çekici. Geçtiğimiz haftalarda Aquamen’de Black Manta olarak karşımıza çıkan Yahya Abdul-Mateen II’nin kadroya dahil olduğunu öğrenmiştik. Şimdiyse Variety’nin haberine göre kadroya dahil olan son ismin Neil Patrick Harris olduğu ortaya çıktı.

Matrix 4’ün senaryosu gizemini hala korumaya devam ederken; genç bir Morpheus göreceğimiz söylentileri kulisleri sarmış durumda. Ancak Neil Patrick Harris’in canlandıracağı role ilişkin herhangi bir bilgi bulunmamakta. Jada Pinkett Smith’in de Matrix 4’te rol alacağı konuşuluyor ama kesinleşen bir durum şu an için yok. Geçmiş üç filmde Niobe karakterine hayat veren Smith’in Matrix 4’te yer alması bekleniyor ancak dediğimiz gibi henüz bu durum netleşmedi.

2020’nin başlarında prodüksiyonuna başlanması beklenen film için belirtilen net bir tarih olmamakla birlikte Matrix 4’ü en iyi ihtimalle 2020’nin sonu, 2021’nin başında izleyebileceğiz gibi duruyor. Lana Wachowski senaryosunu yazdığı ve yönetmenliğini üstlendiği yapımın senaryosunda Aleksandar Hemon ve David Mitchell ile çalıştığını belirtmekte fayda var.

Keanu Reeves’in filmin senaryosunu daha önce okuduğunu ve senaryoyla alakalı sorulan sorulara sadece ‘Çok tutkulu, olması gerektiği gibi’ dediğini belirtmek gerek.