Samsung’un aldığı patent, şirketin ters çentikli bir ekran üzerinde çalıştığını gösteriyor. Patentin ürün haline gelip gelmeyeceği henüz belli değil.

Çentik ilk çıktığında pek çok kişi bu tasarımı beğenmedi. İnsanlar telefonun simetrisini ve tasarımın sürekliliğini bozduğunu savundu. Tabii ki, bunun bir cevabı çift çentikli akıllı telefonlar olabilir ama umarız bunların ana akım olduğu günü göremeyiz.

Yaklaşık bir yıl önce, Samsung, KIPO (Kore Fikri Mülkiyet Ofisi) ile bir patent başvurusu yaptı ve detayları yeni yayınlandı. Samsung’un yeni çentikli ekranını gözler önüne seren patent, sadece ekrana yönelik olduğu için telefonun detaylı bilgilerini vermiyor.

Samsung yeni patentle ekranın içine doğru olan çentik girintisini, ters çevirerek ekranın dışına taşıdı. Ters çentikle ekranı boyutunun da büyütülebileceği söyleniyor. Bunun 3 boyutlu halinin nasıl görüneceği de merak ediliyor.

Bu, ekran alanını en üst düzeye çıkarmak için pek de zarif bir çözüm değil. Ancak diğer markaların da ilgi duyduğunu gördüğümüz bir çözüm . Yakında “ters çentikli” bir akıllı telefon geleceğini sanmıyoruz. Bu olursa da, bu şekilde bir telefonun tasarlanması ve üretilmesi için şirketin gerekçelerini duymak güzel olacaktır.