Spotify Sosyal Medya Paylaşım Özellikleri
Okuma Süresi
2 dakika

Dünyaca ünlü dijital müzik platformu Spotify, bünyesine sosyal medya için yeni paylaşım özellikleri eklediğini duyurdu. Kullanıcıların sevdikleri müzik ve ‘podcast’ yayınlarını ‘iOS’ ve ‘Android’ işletim sistemi tabanlı mobil cihazları üzerinden kolayca paylaşmalarını mümkün kılacak olan yeni özelliklerin, 10 Mayıs itibariyle kullanıcı beğenisine sunulduğu ifade edildi.  

Dünya geneline hızla yayılan COVID-19 salgını, birçok ülkede sıkı karantina ve sosyal izolasyon çalışmaları yapılmasına neden oldu. Bu nedenle; salgın etkilerinin zirveye ulaştığı 2020 yılında, sosyal medya kullanımı önemli oranda artış gösterdi ve buna bağlı olarak sosyal medya paylaşımları da her zamankinden daha önemli hale geldi. Dünyaca ünlü dijital müzik platformu Spotify da bu fikirden yola çıkarak ‘Grup Oturumları’ ve ‘Ortak Çalma Listeleri’ gibi bir dizi yeni özelliği kullanıcılarla buluşturdu. 2020 yılının Haziran ayından beri; günlük ‘Grup Oturumları’ kullanımının, ortalama yüzde 290’ın üzerinde arttığı kaydedildi.  

Bunun üzerine Spotify, kısa bir süre önce bünyesine sosyal medya için tekrar yeni paylaşım özellikleri eklediğini duyurdu. Kullanıcıların sevdikleri müzik ve ‘podcast’ yayınlarını ‘iOS’ ve ‘Android’ işletim sistemi tabanlı mobil cihazları üzerinden kolayca paylaşmalarını mümkün kılacak olan yeni özelliklerin, 10 Mayıs itibariyle kullanıcı beğenisine sunulduğu ifade edildi. Şirket, dinleyicilerin taleplerini karşılamak için kullanıcı deneyimini sürekli olarak geliştirmeye devam ettiğinin ve dünya genelindeki tüm dinleyiciler için mümkün olan en iyi dinleme deneyimini sunmak için çalıştığının da altını çizdi.  

İşte Spotify tarafından hizmete sunulan yeni sosyal medya paylaşımı özellikleri! 

Spotify Sosyal Medya Paylaşımı

Spotify tarafından hizmete sunulan yeni sosyal medya paylaşımı özellikleri şu şekilde: 

  • Bu bölümü mutlaka dinlemelisin: Yeni ‘podcast’ zaman etiketi paylaşımıyla kullanıcılar, ‘podcast’ bölümlerinin belirli bir anını paylaşabiliyor. Böylece kullanıcıların, arkadaşlarına tam olarak hoşlarına gideceğini düşündükleri bölümü dinletebilmesi de mümkün hale geliyor. Bunu yapmak için kullanıcıların; ‘podcast’ yayınını sevdiklerini bir bölümünü dinlerken “Paylaş” butonuna dokunmaları,“Paylaşım başlangıcı” özelliğini kullanmaları ve içeriği nerede paylaşmak istediklerini seçmeleri gerekiyor. 
  • Canvas özelliği yeni platformlara da geliyor: Daha önce sadece ‘Instagram Hikayeleri’ için kullanılan ‘Canvas’ özelliğini kullanıcılar, artık Snapchat ve çok yakında Facebook hikayelerinde de kullanabilecek. Paylaşılan detaylara göre; bütünüyle yepyeni bir dinleme deneyimi sunan Canvas, statik şarkı sayfasını video-art gösterisine dönüştürmeye devam edecek.  
  • Paylaşım kolaylaşıyor: Mobildeki yeni paylaşım deneyimi; kullanıcılara Instagram hikayeleri, Snapchat ve Facebook hikayeleri üzerinden yapacakları sosyal medya paylaşımlarının bir önizlemesini sunuyor ve paylaşmadan önce nasıl görüneceğini anlamalarını sağlıyor. 

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

RTÜK Spotify’a Lisans Verdi ve Yerel Yayıncıların Taksitlerini Erteledi

Spotify “Kitaplığın” Bölümüne Yeni Özellikler Ekledi

Spotify, Kullanıcı Sayısını İlk Çeyrekte Yüzde 24 Artırdı: Toplam 208 Milyona Ulaştı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz