Yenilenen Mercedes-Benz S-Serisi

Yenilenen Mercedes-Benz S-Serisi, Türkiye’de satışa sunuldu. Seri kapsamında Türkiye’ye gelen ilk modellerden biri olan ‘S 400 d 4MATIC L’nin, 330 beygir güç üretebilen bir motora sahip olduğu ifade edildi. Model, 3 milyon 713 bin 500 liralık bir Türkiye fiyatı ile piyasaya sürüldü.  

Tamamen yenilenen Mercedes-Benz S-Serisi, Türkiye’de satışa sunuldu. Seriyle birlikte Türkiye’ye gelen ilk modellerden biri olan ‘S 400 d 4MATIC L’nin, 3.0 litrelik ve 330 beygir güç üretebilen dizel bir motora sahip olduğu ifade edildi. Konforlu ve güvenli sürüş sunabilmek adına tasarlanan özellikleriyle ön plana çıkan model, 3 milyon 713 bin 500 liralık bir Türkiye fiyatı ile piyasaya sürüldü. Araç motorunun, 100 kilometrede ortalama 8.0 litre yakıt tüketimine sahip olduğunun da altı çizildi.  

Diğer yandan; Mercedes-Benz’in, en prestijli serilerinden biri olan S-Serisi’ne hem sürüş deneyimini iyileştirmek hem de daha güvenli hale getirmek için birçok teknolojik yenilik eklediği belirtildi. Seriye; ‘MBUX (Mercedes-Benz Kullanıcı Deneyimi)’ adı altında, oldukça büyük bir multimedya ekranı ve dijital gösterge paneli eklendi. Bu sayede; serinin, sürücü odaklı bir sürüş deneyimi sunmaya başlayacağı dile getirildi. Ayrıca ‘Energizing’ konfor programlarının, sürücü ve yolcuların konforlu bir araç deneyimi yaşamasını mümkün kıldığı ifade edildi. Konfor programları içerisinde; aktif ambiyans aydınlatması, kapsamlı koltuk ayarı, dört yönlü sırt desteği ve çeşitli masaj modları bulunduğunun da altı çizildi.  

Yeni Mercedes-Benz S-Serisi modelleri, ‘E-Active Body Control’ ve akıllı sürüş özelliği ile geliyor

Yeni Mercedes-Benz S-Serisi

Aktarılan diğer detaylara göre; yeni Mercedes-Benz S-Serisi ile birlikte gelen ‘S 400 d 4MATIC L’, ‘E-Active Body Control’ özelliğini de kullanıcı beğenisine sunuyor. Özellik sayesinde; süspansiyon sistemi aracılığıyla, araç gövdesi yükseltilebiliyor. ‘E-Active Body Control’; otomobil çukurlu bir yola girdiğinde, arazide kullanıldığında ve kasa yanlarından darbe aldığında otomatik olarak aktif hale geliyor. Böylece araç gövdesi, sarsıntılı ortamlarda otomatik olarak korunuyor. ‘Mercedes-Benz Intelligent Drive (Mercedes-Benz Akıllı Sürüş)’ özelliği ise sürüş yardımı sağlıyor ve güvenlik seviyesini maksimumda tutmayı hedefliyor. Özelliğin, uzun yolculuklarda sürücüdeki yüksek kontrol yükümlülüğünü azaltmayı amaçladığı ifade ediliyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Yeni Mercedes S Serisi Fiyatları Belli Oldu!

Yeni Mercedes S Serisi Kamuflajsız Görüntülendi!

Mercedes-Benz Almanya’da Eve Teslim Araç Satışına Başladı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz