Instagram Messenger Rooms Entegrasyonu

Facebook’un kısa bir süre önce kullanıcılarına toplu görüntülü konuşma hizmeti sunmak için tanıttığı Messenger Rooms ile artık Instagram üzerinden görüntülü konuşma yapılabilecek. Aktarılan detaylara göre; güncel olarak tüm kullanıcılar, “DM” sekmesindeki kamera ikonu üzerinden Rooms toplantıları oluşturabiliyor.

Sosyal medya devi Facebook; kendi platformu üzerinden toplu video konferans hizmeti Messenger Rooms’u kullanıma açmıştı. Bu gelişmenin ardından şirket, yeni görüntülü konuşma platformunu kendi bünyesindeki sosyal medya ağlarına da entegre etmeye başladı. Facebook’a bağlı sosyal medya platformları arasında ilk Messenger Rooms entegrasyonu alan platform, WhatsApp’ın deneme sürümü olmuştu. Bu durum kişilerin, Facebook kullanıcısı olmasalar bile Facebook’a bağlı diğer sosyal medya ağları üzerinden de Messenger Rooms’u kullanmaya başlayabileceği anlamına geliyordu. Aktarılan son detaylara göre, Instagram da Messenger Rooms entegrasyonu ile görüntülü konuşma hizmetini devreye sokan bir diğer platform oldu.  

Instagram Messenger Rooms Entegrasyonu

 

Messenger Rooms ile Instagram Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır?

Popüler sosyal medya platformu içerisinde entegrasyonun sağlanmış olması sebebiyle güncel olarak tüm Instagram kullanıcıları, uygulama içerisindeki “DM” (Direkt Mesaj) sekmesinden Messenger Rooms toplantıları oluşturabiliyor. Bu sayede Instagram kullanıcıları da Facebook hesapları olmasa bile 50 kişiye kadar katılımcıyla görüntülü konuşma gerçekleştirebiliyor. Söz konusu entegrasyondan faydalanabilmek için kullanıcıların, kendi Instagram hesaplarındaki “DM” sayfasına girmeleri gerekiyor. Bu sayfanın sağ üst kısmındaki kamera ikonuna tıklayınca ise kullanıcıları, yine üst bölmede yer alan bir “Bir Oda Oluştur (Create a Room)” seçeneği karşılıyor.  

“Bir Oda Oluştur” seçeneğine tıklayan kullanıcılar, Instagram hesapları olmayan kişilere de Messenger Rooms üzerinden toplantı linki gönderebiliyor. Bunun için kullanıcıların, Facebook hesaplarını kullanarak Instagram’a giriş yapmaları ve yeni bir toplantı oluşturmaları gerekiyor. Aynı şekilde, Facebook hesabı olmayan kişilerle de gönderilen davet linki üzerinden görüntülü konuşma gerçekleştirebiliyor.

Entegrasyon, henüz Instagram web arayüzü içerisinde mevcut değil

Instagram Web Arayüzü
Kaynak: beebom.com

Platforma eklenen yeni özellik, henüz Instagram web arayüzü bünyesinde bulunmuyor. Kullanıcılar, entegrasyondan yalnızca mobil uygulama aracılığıyla faydalanabiliyor. Sosyal medya devi, “Bir Oda Oluştur” seçeneğini göremeyen kullanıcıların Instagram’ın en son güncellemesi ve versiyonunu kullandıklarından emin olmaları gerektiğine işaret ediyor.

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Instagram Hikayeler’e Challenge Etiketi ile Stay Home Efekti eklendi!

Instagram, Hayatını Kaybeden Kişilerin Profiline ‘Anılıyor’ Etiketi Ekleyecek

Instagram, Snapchat’in kaybolan mesaj özelliğini test ediyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz