OPPO ’nun X 2021 adını verdiği genişleyebilir ekrana sahip konsept akıllı telefonu ile alakalı yeni bir video paylaşıldı. Şirketin Inno Day 2020 etkinliğinde tanıttığı ve ilgi çeken cihazının görüntüleri şimdiden pek çok kişiyi heyecanlandırmaya yetti. 

Çin merkezli teknoloji üreticisi OPPO’nun yeni konsept telefonu Inno Day 2020 etkinliğinde ilk kez görücüye çıkmıştı. OPPO X 2021 ismiyle anılan ve genişleyebilen ekranıyla dikkat çeken cihazın yeni görüntüleri paylaşıldı. OPPO’nun kullandığı teknoloji sayesinde saniyeler içinde yana doğru uzayabilen cihazda OLED bir panel kullanılıyor. Kıvrılabilir esnek ekran açıldığında 6.7 inç’ten 7.4 inç’e saniyeler içinde ulaşıyor. 

 

Twitter’da bir mikro blog sitesinin yaptığı paylaşımda görülen yana doğru genişleyebilen OPPO X 2021’in tek bir tuşla nasıl genişleyebildiği görülüyor. Katlanabilir akıllı telefon furyasında en çok şikayet edilen noktalardan biri olan katlama izinin bu telefonda olmaması şirketleri, katlanabilir ekranlı akıllı telefon tasarımı yerine genişleyebilen ekranlı telefonlara yöneltebilir. Elbette ki OPPO X 2021 şu an için konsept bir tasarım olarak anılıyor. Yani şirket yakın zamanda tek tuşla saniyeler içinde genişleyebilen ekranlı bir akıllı telefon sürmeyeceğini belirtmişti.

Bunun yanı sıra şirket yeni konsept tasarımlı cihazı için oldukça iddialıydı. Şirket, X 2021’i farklı senaryolarda kullanmayı daha kolay bir hale getirdiğini belirtiyor. OPPO’nun belirttiğine göre 100 bin açma ve kapama testi yaptığını ve hasar görmeden sorunsuz çalışmaya devam ettiğini de aktarmıştı. 

OPPO X 2021 hakkında şirketin yaptığı açıklama: 

“OPPO Ar-Ge’sinin esnek ekran alanındaki en yeni başarısı olan OPPO X 2021 genişletilebilir ekran (rollable screen) konseptli akıllı telefon, kullanıcılara daha doğal bir interaktif deneyim sunuyor. Bu konsept cihaz, Roll Motor aktarma organı, bölümler arası boşluk bulundurmayan ekranı destekleyen ikisi bir arada plaka ve Warp Track yüksek mukavemetli ekran katmanı (0,1 mm) gibi OPPO’nun sahip olduğu üç özgün teknolojiyi kullanıyor. En küçük boyutlarda 6,7 inç (17,01 cm), en büyük boyutlarda ise 7,4 inç (17,89 cm) ölçeğinde genişleyebilen bir OLED ekranı mümkün kılıyor. Böylece kullanıcılar ekran büyüklüğünü kendi ihtiyaçlarına göre ayarlayabiliyor. “

OPPO’nun yanı sıra CES 2021’de LG’de uzayabilen ekranlı bir konsept telefon tanıtmıştı. Bunun yanı sıra yine CES 2021’de TCL’in de üzerinde çalıştığı yeni esnek ekran teknolojilerini görmüştük. Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte artık üretici firmalar daha farklı tasarımları kullanıcılarına sunmak için çalışıyor. Bu anlamda katlanabilen, uzayan ve genişleyen pek çok farklı ürünü ilerleyen zamanlarda günlük hayatlarımızda da kullanabileceğiz.

İlginizi Çekebilir:

Tasarımıyla Dikkat Çeken LG Wing, Türkiye ’de Satışa Çıktı

Xiaomi, Dört Taraflı Şelale Ekran Tasarımlı Konsept Telefonunu Tanıttı

İlk Kıvrılabilir Ekranlı Telefonu Samsung’un Piyasaya Süreceği Söyleniyor

Gelecekten Gelen 30 Bin Liralık Katlanabilir Telefon: Huawei Mate Xs:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz