MHRS Mobil Şifre Değiştirme
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
3 dakika

MHRS hizmetinden neredeyse yararlanmayan yok. Hastane randevularını yönetebildiğimiz bu portalın bir de mobil hizmeti bulunuyor. Böylece her an elimizin altında olan telefonlarla anında randevu alma imkanına ulaşıyoruz. Peki; ‘MHRS Mobil’ uygulamasını tüm özellikleriyle kullanmasını biliyor muyuz? İşte; Tekno Safari editörleri olarak bu uygulamayı A’dan Z’ye sizler için anlattık. ‘MHRS Mobil nasıl kullanılır’? ‘MHRS Mobil şifre değiştirme’. ‘MHRS Mobil hastane randevu alma’. ‘MHRS Mobil Aile Hekimi randevu alma’. ‘MHRS Mobil avantajları’ ve ‘MHRS Mobil ayarlar’ haberimizin devamında. 

Sağlık söz konusu olunca en çok kullanılan portallardan biri MHRS oluyor. 182’yi aramayı tercih etmeyenler, bu hizmeti kullanarak Aile Hekimi ve hastanelerden randevu oluşturuyorlar. Bu nedenle; MHRS Mobil olarak hizmet veren bu portalı inceledik ve adım adım anlattık. İşte; tek tuşla hastane randevularınızı yönetebildiğiniz ‘MHRS Mobil nasıl kullanılır’? ‘MHRS Mobil şifre değiştirme’. ‘MHRS Mobil hastane randevu alma’. ‘MHRS Mobil Aile Hekimi randevu alma’. ‘MHRS Mobil avantajları’. ‘MHRS Mobil ayarlar’ detaylarıyla haberimizde.

MHRS Mobil Nasıl Kullanılır? 

MHRS Mobil Nedir?

MHRS Mobil uygulamasını kullanabilmeniz için ilk olarak ekranda gördüğünüz gibi T.C kimlik numarası ve parola bilgilerinizi girmeniz gerekiyor. Eğer MHRS üyeliğiniz yoksa altta yer alan ‘üye ol’ yazısına dokunarak üyeliğinizi gerçekleştirebilir ve böylece uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz. 

MHRS Mobil Nedir?

Şimdi MHRS Mobil ile neler yapabileceğinizi anlatalım. Ana sayfada herhangi bir hastane veya doktor aramanız gerekirse üstte gördüğünüz arama kutusuna bir poliklinik, hastane veya doktor ismi yazarak arama yapabilirsiniz.  Aile hekiminizden randevu almak için yine ana sayfada gördüğünüz ‘aile hekiminden randevu al’ yazan kutucuğa geliyorsunuz. Buraya dokunduğunuzda direkt olarak bağlı bulunduğunuz Aile Hekimi bilgileriniz karşınıza çıkacaktır.  

MHRS Mobil Nedir?

Ekranda gördüğünüz aile hekimi görüntülü muayene ve tarama seçenekleri bende hata verdi. Bu nedenle kullanamadım. Bağlı bulunduğum Sağlık Ocağı bu tip muayene biçimlerini desteklemiyor olabilir. Aile Hekimi’nden birebir randevu almak için ‘Aile Hekimi Muayene’ yazan kutucuğa dokunuyor ve Aile Hekimi’nizden tarihe göre uygun saatleri seçerek randevu oluşturuyorsunuz. 

MHRS Mobil Hastane Randevu Alma

MHRS Mobil Nedir?

Hastaneden Randevu almak için yine ana sayfada yer alan ‘Hastaneden Randevu Al’ yazan kutucuğa dokunuyorsunuz. Karşınıza polikliniğe göre, konuma göre ve genel arama olmak üzere üç randevu şekli gelecektir.  

MHRS Mobil Nedir?

Polikliniğe ve konuma göre seçeneklerine dokunduğunuzda ekranınıza gelen bölümler arasından seçim yapıyor ve randevunuzu oluşturuyorsunuz. 

MHRS Mobil Nedir?

Genel arama seçeneğine geldiğinizde ise tarih, il, ilçe, poliklinik, hastane gibi seçimleri manuel olarak girip randevunuzu oluşturuyorsunuz. 

MHRS Mobil Nedir? 

Ana sayfada altta okla gösterdiğimiz ‘tarih’ simgesine dokunduğunuzda bekleyen ve geçmiş randevularınızı göreceksiniz. Geçmiş randevularınıza geldiğinizde aşağıda gördüğünüz ‘aynı hekimden randevu al’ yazan kutucuğa dokunarak aynı doktordan tarih ve saate göre yeni bir randevu oluşturabilirsiniz.  

MHRS Mobil Nedir?

‘Bildirimler’ simgesine dokunduğunuzda randevu talepleriniz listelenecektir.  

MHRS Mobil Nedir?

Sol altta gördüğünüz simge aracılığıyla da ‘menü’ sayfasına geleceksiniz. Burada çevremdeki hastaneler, favoriler, hekimler, yetkili olduklarım, ayarlar, profil seçenekleri karşınıza çıkacak. Uygulamadan çıkmak isterseniz de ‘çıkış yap’ yazısına dokunarak çıkabilirsiniz. 

MHRS Mobil Nedir?

‘Çevremdeki Hastaneler’ yakınınızda yer alan hastaneleri gösterecektir.  

MHRS Mobil Nedir?

‘Hekimler’ bölümünden doktor arayabilirsiniz. 

MHRS Mobil Nedir?

‘Profil’ seçeneğine dokunduğunuzda kimlik, iletişim, parola bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz.  

MHRS Mobil Nedir?

‘Ayarlar’ seçeneğinden uygulamanın dil ayarlarını, bildirim ayarlarını ve metin boyutunu güncelleyebilirsiniz.  

MHRS Mobil Şifre Değiştirme 

MHRS Mobil Nasıl Kullanılır?

MHRS uygulamasına giriş yapacaksınız fakat parolanızı unuttuysanız giriş ekranından sol altta gördüğünüz ‘parolamı unuttum’ yazısına dokunuyorsunuz. Karşınıza parolanızı, e-posta, sms, kimlik olmak üzere üç ayrı güncelleme yöntemi gelecektir. Bu yöntemlerden birini seçiyor, T.C kimlik numaranızı giriyor ardından seçtiğiniz yönteme göre e-posta, telefon veya kimlik bilgilerinizi girerek yeni bir parola oluşturuyorsunuz. Böylece yeni parola bilgilerinizle uygulamaya giriş yapabilirsiniz. Parolanızı tekrar unutmanız ihtimaline karşı ‘beni hatırla’ seçeneğini aktifleştirebilirsiniz. Böylece uygulamaya tekrar giriş yapmanız gerektiğinde bilgileriniz otomatik olarak ekrana gelecektir.  

MHRS Mobil Nasıl Kullanılır?

Eğer parolanızı direkt olarak değiştirmek isterseniz de yukarıda bahsettiğimiz gibi ayarlar seçeneğinden parola işlemlerine geliyorsunuz ve önce kullandığınız parolanızı giriyorsunuz. Ardından yeni parolanızı iki kez giriyorsunuz ve ‘kaydet’ yazısına dokunarak şifrenizi değiştiriyorsunuz. 

MHRS Mobil Nedir? 

MHRS Mobil ; T.C Sağlık Bakanlığı Merkezi Hekim Randevu Sistemi mobil uygulamasıdır. Tamamen ücretsiz olan bu uygulama aracılığıyla Aile Hekimi’nizde veya hastaneden randevu alabilir, randevu geçmişinizi görüntüleyebilir, aldığınız randevuları takip edebilirsiniz. MHRS mobil ile randevularınızı bilgisayara ve 182’yi aramaya gerek duymadan akıllı cihazınız ile yönetebildiğiniz gibi basit ve kolay kullanılabilen bir uygulama olarak da karşımıza çıkıyor. Beni hatırla özelliği sayesinde kullanıcı adı ve şifrenizi girmekle uğraşmadan da uygulamayı kullanabiliyorsunuz. 

MHRS Mobil uygulamasını Play Store ve App Store‘dan indirebilirsiniz.

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Exxen’in Abonelik Ücreti Belli Oldu: Aylık 9.90 TL

AbbVie, “Müdür Müdür Müdür?” Adlı Dijital Kariyer Oyunu Yayınladı

E-Devlet Üzerinden Coğrafi Veri Satışı Başlıyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz