Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Yayılmaya ve can almaya davam eden Corona virüs yüzünden dünyanın en büyük mobil teknoloji fuarı MWC 2020’ye Vivo ve MediaTek de katılmama kararı adlı. 

Binden fazla kişinin canını alan Corona virüsü insanların can güvenliğini etkilediği gibi etkinliklerin yapılmasını etkiliyor. LG, ZTE, Sony, Intel, Amazon gibi birçok markanın katılmama kararı almasından sonra Çinli telefon üreticisi Vivo ve dünyanın en büyük işlemci üreticilerinden biri olan Tayvan merkezli MediaTek MWC 2020’ye katılmayacaklarını açıkladı. 

Çalışanlarının ve halkın sağlığının her şeyden önemli olduğunu söyleyen Vivo şirketi MWC 2020’de tanıtmayı düşündüğü APEX 2020 cep telefonunu yakın bir zaman içerisinde tanıtacağını söyledi.  

Aynı zamanda TCL şirketi 22 şubat tarihinde olan basın etkinliğini iptal etmiş olsa da MWC 2020’ye katılmaya devam ediyor ve 24 – 27 Şubat tarihlerinde standında TCL’in yeni modellerini sergileyecek.  

Bu gelişmelerden sonra MWC 2020 için hala bir iptal kararı yok. MWC 2020’nin organizasyonunu üstlenen GSMA yaptığı açıklamada hala fuara 2 bin 800’den fazla markanın katıldığını söyledi ve MWC 2020’nin iptal edilmeyeceğini belirtti. MWC 2020 için ek önlemler alan GSMA, Çin’in Hubei eyaletinden hiçbir katılımcıyı kabul etmeyeceklerini söyledi.  

Mobil Dünya Kongresi 2020’ye Intel de katılmayacak