Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Dünyanın en büyük mobil teknoloji fuarına her geçen gün katılmayacak firmaların sayısı artıyor. Yapılan açıklamayla Intel de MWC’ye katılmayacağını duyurdu.  

Çin’de başlayan ve dünyaya yayılan ölümcül Corona virüs yüzünden birçok insan hayatını kaybetti. Corona virüsü yüzünden hayatını kaybedenlerin sayısı bini geçmiş durumda. Bu salgın hastalık yüzünden birçok firma Çin’de olan faaliyetlerini durdurdu. Bu gelişmelerle birlikte her yıl Barselona’da düzenlenen dünyanın en büyük mobil teknoloji fuarı Mobil Dünya Kongresi 2020’ye katılacak şirketlerin sayısı da git gide azalıyor. Güney Kore merkezli LG, Japonyalı teknoloji şirketi Sony, Çin merkezli ZTE gibi birçok teknoloji firmasına ek olarak Amazon gibi bir e-ticaret şirketi de MWC 2020’ye katılmayacağını açıklamıştı. Şimdi de Intel MWC 2020’ye katılmayacağını bildirdi.

Dünya Sağlık Örgütü’nün ‘acil durum’ ilan ettiği Corona virüsü tehlikesi devam ederken MWC 2020’nin organizasyonunu üstlenen GSMA fuarın iptal edilmeyeceğini ve ek güvenlik önlemlerinin alındığını söyledi.  

Amazon, Corona virüsü yüzünden MWC 2020’ye katılmayacak

Sony de koronavirüs sebebiyle Mobile World Congress 2020’ye katılmayacak