Mommy Uygulama Ayarları

Gebelik döneminde ve doğumdan sonra annelerin, birbirlerinden fikir alabilecekleri, sorularına cevap bulabilecekleri, çocuklarının gelişim döneminde kendileriyle aynı evrede olan annelerle paylaşımda bulunabilecekleri bir uygulama olan Mommy ile karşınızdayız. İşte Mommy uygulaması nasıl kullanılır? Mommy nedir? Mommy ne işe yarar? Detaylar haberimizde…

Hem gebelik sürecinde hem doğum sonra yaşadıklarını, sorunlarını ve sorularını bir platformda paylaşmak, burada diğer annelerle tanışarak sosyalleşmek, çocuklarınıza küçük gelen kıyafetlerini, oynamadığı oyuncaklarını satışa çıkarmak veya çocuğunuzun bu ihtiyaçlarını uygun fiyatla karşılamak isterseniz Mommy uygulamasının beklentilerinizi karşılayabileceğini söyleyebiliriz. İşte Mommy uygulamasını kullanarak sizler için adım adım anlattık. Mommy nedir’ ? Mommy uygulaması nasıl kullanılır’ ? Mommy ne işe yarar’ ? 

Mommy Nedir? 

Mommy Nasıl Kullanılır?

Mommy; anne platformu ve ikinci el çocuk ürün satışının yapıldığı bir mobil uygulamadır. Anne ve anne adaylarının tercih ettiği uygulamalardan olan Mommy, hem sosyal içerik işlevi görüyor hem de ikinci el çocuk ürünleri pazar yeri olarak karşımıza çıkıyor. Bu uygulama aracılığıyla anneler gebelik sürecinde birbirleriyle fikir alışverişinde bulunuyor ve yardımlaşıyorlar. Aynı zamanda anneler, çocuklarının 0-6 yaş dönemlerindeki sürelerini birbirleriyle paylaşırken bu süreçte farklı kategorilerde ihtiyaç duydukları bilgilere de ulaşabiliyorlar. Anne adaylarının çeşitli makaleler ve videolar aracılığıyla gebelik takiplerini gerçekleştirebildikleri uygulamada, yine bu materyaller aracılığıyla doğumdan sonra çocuklarının ay ay gelişimini de takip edebiliyorlar. Peki, haberimizin bu başlığında kısaca tanıdığınız Mommy nasıl kullanılır? Tekno Safari editörü olarak sizler için inceledik. İşte Mommy uygulaması ne işe yarar? 

Mommy Nasıl Kullanılır? 

Mommy Ne İşe Yarar

Mommy uygulamasına giriş yapıyorsunuz ve sol üstte göreceğiniz ‘menü’ simgesine dokunarak ‘kayıt ol’ seçeneğinden ad, soyad, e-posta, parola, ilgi alanı bilgilerinizi girerek uygulamaya kaydınızı yapabilirsiniz.  

Mommy Uygulama Ayarları

Ardından karşınıza çıkan tecrübeli kullanıcıları takip edebilir veya ‘bu adımı geç’ seçeneğine dokunabilirsiniz. 

Mommy Uygulama Ayarları

Uygulamaya kayıt olduktan sonra tekrar menü seçeneğine geldiğinizde sırasıyla profilim, bebeklerim, makaleler, aşı takvimi, hatırlatıcı, bebek cetveli, ayarlar, pazar yeri, bebeğimden gelenler, destek, bizi değerlendirin, paylaş, reklamları kaldır seçeneklerini görecek ve uygulamadan buradan çıkış yapabilirsiniz. Aynı zamanda eğer hamile olduğunuzu belirttiyseniz doğumunuza kalan süreyi de menüye girdiğinizde ay ve gün olarak ize gösterecektir.  

Mommy Uygulama Ayarları

Menüden profilinize geldiğinizde soru başlığı ve metninizi girerek soru sorabilir, galeri paylaşabilir veya bir içeriği favorilerinize eklediğiniz içerikleri görebilirsiniz. 

Mommy Uygulama Ayarları

Ayrıca sağ üst köşede bulunan ‘üç nokta’ simgesine geldiğinizde ise profil bilgilerinizi düzenleyebilir, engellenmiş kişilerinizi görebilirsiniz. 

Mommy Uygulama Ayarları

 

Bebeklerim seçeneğinden ise uygulamaya kayıt olurken girdiğiniz bebek bilgilerinizi görebilirsiniz. Bebeklerinizin isimlerinin yanında yer alan cetvel, aşı takvimi ve x simgeleri aracılığıyla bebeğinizin boy, kilo ve baş çevresi ölçümlerini ay ve yaş durumuna göre belirtebilir, doğum sonrası ay ay olması gereken aşı bilgilerini görebilir veya bebek bilgilerinizi silebilirsiniz.  

Mommy Uygulama Ayarları

Sağ üstte bulunan ‘+’ simgesine dokunduğunuzda yeni bir bebek bilgisi girebilirsiniz.  

Mommy Uygulama Ayarları

Makaleler seçeneğinden tahmin edebileceğiniz gibi çeşitli konularla ilgili bilgilendirici makalelere ulaşabilirsiniz. Herhangi bir makalenin üzerine dokunduğunuzda detaylı okuyabilir, yorum yazabilir ve bir arkadaşınızla paylaşabilirsiniz.  

Mommy Uygulama Ayarları

Hatırlatıcıya geldiğinizde herhangi bir konuyla ilgili alarm kurabilirsiniz.  

Mommy Uygulama Ayarları

Ayarlar seçeneğinden hesabınızı silebileceğiniz gibi bildirim ve gizlilik bilgilerinizi düzenleyebilirsiniz. 

Mommy Uygulama Ayarları

Pazar yeri seçeneğinden uygun fiyatla satılan ikinci el bebek ürünlerine ulaşabilirsiniz ve bir şeyler satabilirsiniz. 

Mommy Uygulama Ayarları

Mommy Nasıl Kullanılır?

Uygulamanın menü sekmesinden yapabileceklerinizden bahsettik. Şimdi de uygulamada aşağıda göreceğiniz simgeleri nasıl kullanacağınızı anlatalım. Öncelikle sol altta alt alta iki küçük çizgi halinde göreceğiniz simgeye dokunduğunuzda ana sayfaya yönlendirileceksiniz. Burada hem paylaşılan makaleler hem takip için önerilen kullanıcıları, paylaşılan fotoğrafları, soruları göreceksiniz. 

Mommy Nasıl Kullanılır?

Yine aşağıda bulunan ‘yorum’ simgesine geldiğinizde kullanıcıların yaşadıkları problemle veya akıllarına takılan konularla ilgili olarak sorularını göreceksiniz. Bu sorulardan herhangi birine dokunduğunuzda cevap yazabilir veya soruyu beğenebilirsiniz. Ayrıca bu sekmede üstte sırasıyla sıralama ve sohbet gruplarını da göreceksiniz.  

Mommy Nasıl Kullanılır?

Sıralamaya dokunduğunuzda paylaşılan soruları dilediğiniz gibi yeniden eskiye vb. sıralayabilirsiniz. 

Mommy Nasıl Kullanılır?

Sohbet gruplarına geldiğinizde ise katılabileceğiniz kapalı veya açık grupları görebilir bu gruplara katılmayı tercih edebilirsiniz. Sohbet grupları seçeneğinde sağ üstte yer alan ‘+’ simgesine dokunduğunuzda grup oluşturabilirsiniz.  

Mommy Nasıl Kullanılır?

Yine aşağıda yer alan alışveriş simgesine dokunduğunuzda seçeceğiniz beslenme, elbise, oyuncak, araç gereç, mobilya gibi kategorilerde satılan ürünleri görebilir, veya siz de bir şeyler satabilirsiniz.  

Mommy Nasıl Kullanılır?

Ana sayfada sağ altta gördüğünüz ‘+’ simgesine dokunduğunuzda da arkadaş ara, soru, fotoğraf, yemek tarifi paylaş seçenekleriyle uygulamayı kullanabilirsiniz.  

Uygulamayla ilgili yaşanan sorunlardan biri, yorumlara bakıldığında kullanıcılar genellikle sebepsiz bir şekilde atıldığını ifade ediyor. Bundan farklı olarak, anne ve anne adaylarının Mommy’i amacı dışında kullanmadıkları sürece oldukça başarılı bir uygulama olduğunu söyleyebilirim. Özellikle de yeni doğum yapanlara veya yapacaklara makaleleri ve yarattığı tartışma ortamıyla faydalı olacaktır. Aynı zamanda annelere, özel grup oluşturarak arkadaşlıklar edinebildikleri, hamilelik veya çocuk büyütme sürecinde birbirleriyle deneyimlerini paylaşabildikleri bir ortam sağlıyor.  

Mommy uygulamasını Play Store ve App Store‘dan indirebilirsiniz.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.  

İlginizi çekebilir:  

Facebook, TikTok Benzeri Uygulaması Collab’ı Hizmete Açtı 

TikTok, Samsung Televizyonlara Entegre Ediliyor

5G Akıllı Telefon Satışında Samsung Yüzde 22’lik Oranla Birinci Sırada

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz