Herkesin dört gözle beklediği TOGG ile ilgili dikkat çekici bir gelişme yaşandı. Şirket, geçtiğimiz hafta yapılan açıklamalardan sonra gündeme gelen 900 bin TL iddialarını kesin bir dille reddetti. İşte TOGG’un son dakika açıklaması!

Türkiye’deki otomobil tutkunları, uzun zamandır Türkiye’nin Otomobili Girişimi Grubu (TOGG) tarafından geliştirilen yerli otomobilden gelecek haberleri bekliyor. Yapılan son açıklamalara göre 29 Ekim’de gerçekleştirilecek bir etkinlikte Gemlik’teki fabrikanın açılışı yapılacak ve yerli SUV için artık üretim süreci başlamış olacak. 2023 yılının Mart ayındaysa yerli araç TOGG piyasaya sürülecek.

TOGG için geri sayım devam ederken, otomobilin özellikleri ve fiyatıyla ilgili söylentiler de her geçen gün artıyor. Hatta geçtiğimiz günlerde ilk yerli elektrikli otomobil TOGG’un fiyatının 900 bin TL bandında olacağı iddi edildi. Ancak geçtiğimiz hafta açıklama yapan Togg ortaklarından Anadolu Grubu‘nun Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, Togg’un fiyatının 900 bin TL’den düşük olacağını ima etti.

TOGG Tüm İddiaları Kesin Bir Diller Reddetti!

TOGG’un resmi Twitter hesabından dün son dakika açıklaması yapıldı. Şirketin açıklaması yerli otomobille ilgili gündeme getirilen iddialarla ilgiliydi. Şirket, yaptığı açıklamada tüm iddiaları kesin bir dille reddetti. Doğru kaynağın kendileri olduğunu söyleyen Togg yetkilileri, varsayımlar üzerinden yapılan haberlerin gerçeği yansıtmadığını, yansıtamayacağını söyledi.

TOGG’un resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Gemlik Kampüsümüzün resmi açılışını gerçekleştireceğimiz 29 Ekim 2022 ve akıllı cihazımızın yollara çıkacağı Mart 2023 tarihi yaklaştıkça Togg’a olan ilgi de artıyor.

Bu ilgi ve merakı gururla takip ediyor, markamızla ilgili ticari sır olmaktan çıkan her gelişmeyi düzenli olarak sosyal medya hesaplarımız ve basın bültenlerimiz aracılığıyla duyuruyor, kamuoyunu gelişmelerden haberdar ediyoruz.

Özellikle son haftalarda tamamı tahmine ya da varsayıma dayanan beyanlar, şirket temsilcilerimizin ifadelerinin çarpıtılarak yorumlanması ve hayal ürünü iddialar maalesef dikkat çekici biçimde artmıştır. 

Markamız tarafından açıklanmış gibi gösterilerek;

  • Fiyat listesi
  • Ön sipariş – satış kampanyası
  • Kendisini Togg iş ortağı olarak tanıtan üçüncü kişi ve kurumların kamuoyunu yanıltmaya yönelik demeçlerinin, yayın ve ilanlarının arttığını gözlemliyoruz. 

Hedeflerimize adım adım yaklaştığımız bir dönemde bu tür soekülatif haberlere itibar edilmemesini önemle rica ederiz. Togg’un resmi sosyal medya hesaplarında yayınlanmamış haberler, hangi mecrada yer alırsa alsın gerçekliği şirketimiz tarafından teyit edilmemiş bilgilerdir. 

Kurumsal sorumluluk ve prensiplerimiz gereği, kamuoyunun bilgisine sunarız. 

Saygılarımızla…”

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz