Samsung ’un TikTok ile yaptığı iş birliği kapsamında, şirketin popüler uygulamanın tam ekran versiyonunun akıllı televizyonlarına ekleneceği açıklandı. Halihazırda Türkiye’de satışta olan dönebilir ekranlı Sero TV’nin önümüzdeki günlerde Avrupa’da da satışa sunulacağı biliniyor. 

Samsung ‘un Sero TV ile başlayacak olan süreçte TikTok uygulaması 2018 ve daha model TV’lere de eklenecek. Şirket, 2021 yılı itibariyle de tüm televizyonlarına da eklenecek. Yani tüm Samsung TV’ler TikTok uygulamasını çalıştırabilecek. 

Güney Kore merkezli teknoloji üreticisi Samsung, dünya çapında 2 milyar aktif kullanıcısı bulunan video düzenleme ve paylaşım platformu TikTok ile yeni bir iş birliği yaptığını duyurdu. Söz konusu iş birliği kapsamında TikTok ‘un akıllı TV uygulaması Samsung’un akıllı TV’lerine eklenecek. Bu süreç ilk olarak Samsung’un geçen aylarda Türkiye’de de satışa sunduğu dönebilir ekranlı televizyonu Sero TV ile başlayacak. Şirket ilerleyen süreçlerde 2018 yılından sonra çıkan Samsung televizyonlarına da uygulamayı ekleyecek. 

Samsung Sero TV TikTok ile uyumlu çalışacak

Samsung, hem dikey hem de yatay olarak kullanılabilen Sero TV’sini geçen yıl duyurmuştu. Televizyonun elbette ki en fazla dikkat çeken özelliği, cihazın dönebiliyor olması. İlerleyen günlerde Avrupa’da da satışa çıkacak olan cihaz, TikTok uygulaması sebebiyle ilgiyi daha fazla üzerine çekebilir gibi duruyor. 

Samsung’un sosyal medya platformlarının televizyona daha kolay entegre edilebilmesi için ürettiği Sero TV, TikTok uygulamasıyla tam uyumlu bir şekilde çalışacak. Sero TV’nin dikey olarak da kullanılabilmesi kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunacak. Bu sayede tüketiciler, TikTok videolarını TV ekranında tam boyutlu bir şekilde görüntüleyebilecek. Bunun yanı sıra, TikTok’un mobil versiyonundaki tüm özelliği Samsung TV uygulamasında da çalışacak. 

Samsung’un TikTok’la gerçekleştirdiği iş birliği ile uygulamanın Samsung TV’lere eklenme durumu ilerleyen zamanlarda kapsamını genişletecek. Şirket 2021 yılı itibariyle piyasaya süreceği tüm televizyonlarına TikTok TV uygulamasını da entegre edecek. Bununla birlikte son yılların en popüler uygulamasını kullanıcılar TV üzerinden daha farklı bir deneyimle kullanabilecek.

İlginizi Çekebilir:

Samsung, 110 İnç Ekran Boyutuna Sahip MicroLED Teknolojili Akıllı Televizyon Modelini Tanıttı 

Dönebilir Ekranlı Samsung Sero TV, Türkiye’de Satışa Sunuldu

4k’yı 8K’ya Yükselten, Gerçekten Çerçevesiz Samsung 65″ QLED 8K TV inceleme:

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz