Motorola’nın 2019 Kasım ayında tanıttığı ve ilgi odağı haline gelen katlanabilir cep telefonu Razr’ın merakla beklenen fiyatı açıklandı. Motorola Razr’ın satış fiyatı bin 500 dolar (8 bin 904 Türk lirası) olacak.

Katlanabilir cep telefonları son dönemde bolca konuştuğumuz bir teknoloji haline geldi. Samsung, Huawei gibi büyük telefon üreticilerinin çıkardığı katlanabilir cep telefonlarına  Motorola bir yenisini daha eklemişti. Motorola’nın 2019 yılının sonlarında tanıttığı Razr modeli, piyasada olan diğer katlanabilir cep telefonlarından farklıydı. Diğer katlanabilir cep telefonları dışa ya da içe yatay olarak katlanabiliyorken, Motorola’nın Razr modeli ise dikey katlanabilir bir ekrana sahipti, tıpkı eski katlanabilir kapaklı telefonlar gibi. Açıldığı zaman 6.2 inçlik bir ekrana sahip olan Motorola Razr, kapağında ise 2.7 inçlik bir ekran bulunduruyor. İşlemci noktasında da 8 çekirdekli Snapdragon 710 kullanıyor ve 6 GB‘lık bir belleğe sahip. En üst seviye Android bir cihaz olmamasına rağmen katlanabilir ekranı yüzünden pahalı olacağı düşünülen Razr’ın fiyatı açıklandı.

İlgili resim

Motorola Razr’ın resmi satış fiyatı  bin 500 dolar olarak belirlendi yani 8 bin 904 Türk lirası. Resmi satış fiyatı belli olan Motorola Razr’ın satış tarihi 6 şubat olarak açıklandı. Motorola Razr’ın Türkiye pazarına gelip gelmeyecekleri hakkında bir bilgi bulunmuyor.

Twitter, yeni Android güncellemesinden sonra çökmeye başladı

Telefonlardan hemen silinmesi gereken 30 Android uygulaması

AnTuTu’dan aralık ayının en iyi Android cep telefonlarını açıkladı