Son dönemde dikkat çeken modeller çıkartan Motorola, yeni orta sınıf cep telefonları Moto G Stylus ve Moto G Power’ı tanıttı. 

Amerika merkezli teknoloji şirketi Motorola yeni orta segment cep telefonları Moto G Stylus ve Moto G Power’ın özelliklerini ve fiyatını açıkladı. Her iki telefon da tasarımsal olarak birbirine benziyor. 6.4 inç FHD+ çözünürlüğe sahip olan cep telefonları aynı zamanda son dönemde orta segment cihazlarda fazlaca gördüğümüz Snapdragon 665 işlemcisini kullanıyor. Her iki telefonun 4 GB belleği bulunuyor. Her iki modelde de parmak izi okuyucusu arka tarafta bulunuyor. 

İki model arasında olan farkların en büyüğü kamera özellikleri ve G Stylus modelinin sahip olduğu kalem. Moto G Stylus kalemi ve büyük ekranı ile Samsung’un Note serisi ile karşılaştırılıyor ama G Stylus ile birlikte gelen kalemin özellikleri S Pen ile yarışacak düzeyde değil. Moto G Stylus 4000 mAh’lik bir batarya, Moto G Power ise 5000 mAh’lik bir bataryaya sahip. 

Kamera noktasında ise Moto G Stylus’un ana kamerası 48 MPf/1.7 değerine sahip olan ana kamera gece çekimlerinde iddialı olacak gibi görünüyor. Ana kamerasına 16 MP’lik geniş açı kamera,MP’lik makro kamera ve derinlik algılayıcı sensör eşlik ediyor. Ön kamerası ise 16 MP. 

moto g stylus

Moto G Power’ın ise ana kamerası 16 MP ama yine f/1.7 değerine sahip. Çözünürlük olarak daha düşük bir performansa sahip olacak olsa da her iki model de gece çekimlerinde iddialı olduğu kesin. G Power modelinin ana kamerasına, MP’lik makro kamera ve MP’lik geniş açı kamerası eşlik ediyor. Ön kamerası ise 16 MP. 

moto g power

Moto G Stylus’un fiyatı ne? 

Motorola’nın yeni orta segment kalemli cep telefonu Moto G Stylus 299 dolara (1798 Türk lirası) satılacak. Ülkemizde satışa çıkıp çıkmayacağı belli değil. 

Moto G Power’ın fiyatı ne? 

Moto G Power, daha düşük kamera özelliklerine sahip olmasıyla birlikte fiyatı da daha düşük. 249 dolarlık (1497 Türk lirası) satış fiyatına sahip olan G Power’ın da ülkemizde satışa çıkıp çıkmayacağı belli değil.    

Samsung’un yeni katlanabilir ekranlı telefonunun adı resmileşti