Cuma, Ocak 22, 2021
Ana Sayfa Dijital Dijital Performans Platformu ‘Musixen’ Üzerinden 72 Bin Kişi, 1200’ün Üzerinde Konser İzledi 

Dijital Performans Platformu ‘Musixen’ Üzerinden 72 Bin Kişi, 1200’ün Üzerinde Konser İzledi 

Dijital performans platformu ‘Musixen’, kullanıcı ve sanatçı verilerini açıkladı. Aktarılan detaylara göre; bu yılın Mayıs ayında hizmete giren platformda, toplamda 100 bin kullanıcıya ulaşıldı ve 1400 saatlik yayın yapıldı. Bununla birlikte; bugüne kadar 72 bin kişinin 1200’ün üzerinde konser izlediği uygulama sayesinde sanatçılar, yayın başına 150-200 TL aralığında gelir elde etti.  

Müzisyen ve sahne sanatçılarının seslerini duyurabilecekleri, sanatseverlerin de sevdikleri sanatçıların canlı performanslarını izleyebilecekleri dijital performans platformu ‘Musixen, kullanıcı ve sanatçı verilerini açıkladı. Aktarılan detaylara göre; özellikle herkesin evlerde kaldığı ve kültür sanat etkinliklerinin durdurulduğu pandemi döneminde Musixen, hem sanatçılar hem de izleyiciler için önemli bir mecra oldu. Bu yılın Mayıs ayında hizmete giren platformda, toplamda 100 bin kullanıcıya ulaşıldı ve 1400 saatlik yayın yapıldı.  

Bununla birlikte; bugüne kadar 72 bin kişinin 1200’ün üzerinde konser izlediği uygulama sayesinde sanatçılar, yayın başına 150-200 TL aralığında gelir elde etti. Canlı yayınların içeriğine bakıldığında; Cuma, Cumartesi ve Çarşamba günleri en fazla pop-arabesk kategorisi, Pazar ve Pazartesi günleri ise en çok pop-jazz kategorisinde yayın yapıldığı görüldü. Bunun yanında; bugüne kadar, toplamda 1 milyon 258 bin görüntülemeye ulaşıldığı ifade edildi. Ayrıca; koronavirüsle mücadele önlemleri kapsamında, restoran ve kafelerin 22.00’de kapanması kararıyla birlikte müzisyen başvuruları yüzde 62, konser katılım oranı ise yüzde 47 artış gösterdi. 

Musixen, ünlüler için maksimum 16 kişilik ‘Özel Oda’ performanslarını kullanıma sunmaya hazırlanıyor

Musixen

Diğer yandan; Musixen kurucusu Çağrı Bozay, kısa bir süre önce verilere ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Musixen’in hem sanatçılar hem de izleyiciler açısından önemli bir platform olduğunu belirten Bozay, yeni uygulamalar ve geliştirmelerle çok daha fazla özelliğin devreye gireceğine işaret etti. Bozay, açıklamasında ayrıca “Ünlüler için maksimum 16 kişilik ‘Özel Oda’ performanslarını birkaç ay içinde devreye almayı planlıyoruz. Kullanıcılar ünlüleri özel olarak dinlerken görüntülü sohbet de edebilecek” ifadelerine yer verdi.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Mobil Konser Uygulaması Musixen’e Yeni Özellikler Eklendi

Mobil Konser ve Performans Uygulaması: Musixen 

Instagram Canlı Yayın Süresi 4 Saate Uzatıldı! 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR