Kulak içi kablosuz kulaklık pazarı her geçen gün büyümeye devam ediyor. Ses teknolojileri üzerine uzmanlaşmış firmaların dışında telefon üreticileri de kablosuz kulaklıklar üretiyor. Güney Kore merkezli Samsung’un yeni kablosuz kulak içi kulaklığı Galaxy Buds+’ın özellikleri ve fiyatı belli oldu. 

Samsung’un 11 Şubat tarihinde Galaxy S20 ailesi ile birlikte tanıtılması beklenen Galaxy Buds+ batarya performansını önceki model Galaxy Buds’a göre neredeyse 2 kat artırmış durumda. Samsung’un önceki kablosuz kulaklığı Galaxy Buds ile benzer tasarım çizgilerine sahip olan  Buds+’ın saklama ve şarj kutusunun 270 mAh’lik bir bataryası var. Önceki modele göre batarya boyutu çok yükselmiş olmasa bile, açıklanan özelliklere göre batarya performansı neredeyse ikiye katlanmış durumda. Bluetooth 5 teknolojisini kullanan Galaxy Buds+ birden fazla cihaza bağlanabilme özelliğine sahip. Her bir kulaklık 6.3 gram ağırlığa sahip ve 85 mAh’lik bir batarya bulunduruyor. Önceki modele göre mikrofon özelliklerinde de iyileştirme yapılmış. Dokunmatik bir yüzeye sahip olan Buds+ bu sayede şarkı geçişlerinde ve çağrı cevaplamada kolaylık sağlayacak.  

Ayrıca bir YouTuber şimdiden Galaxy Buds+ kulaklığını inceledi: 

Samsung Galaxy Buds+’ın fiyatı ne kadar? 

11 Şubat günü Samsung’un yeni amiral gemisi S20 ile birlikte tanıtılması beklenen Galaxy Buds+’ın açıklanan fiyatı 149 dolar (856 Türk lirası).  

Samsung, 2019 yılının finansal raporunu yayınladı