Mount & Blade II: Bannerlord
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Oyuncuların merakla bekledikleri RPG, açık dünya oyunu olan Mount & Blade II: Bannerlord, bugün erken erişime açılacak. Erken erişim aşamasında bazı özelliklerinden mahrum olacağı gibi aynı zamanda Türkçe dil desteği de ilk aşamada olmayacak. Ama oyunun temel sistemi ve açık dünyasına erişilebilecek.

Oyuncular tarafından merakla ve heyecanla beklenilen Mount & Blade II: Bannerlord bugün (30 Mart) tarihinde erken erişime açılacak. Açıklanan bilgilere göre Mount & Blade II: Bannerlord bugün saat 14.00’da erken erişime açılmış olacak. Yapılan açıklamada, geliştirici stüdyo TaleWorlds Entertainment’ın sıkı çalışmaları ile birlikte, oyunun erken erişim tarihini, 1 gün erkene almayı başardı. Evde fazlasıyla vakit geçirdiğimiz bugünlerde son derece güzel bir gelişme olduğunu söylemek gerekli. 

Ayrıca yapılan açıklamada herkesin evde olması ve pandemi durumundan ötürü, oyun ilk iki haftasında %10 indirimli olarak satışa çıkacak. Ayrıca daha önceki Mount & Blade oyunlarına sahip olan oyuncular, bazı mağazalarda %10’luk ek bir indirim daha kazanabilecek. Fiyat hala resmi olarak açıklanmış olmasa bile, çıkan birçok söylentiye göre oyunun indirimsiz satış fiyatı Steam için 150 Türk lirası olacak.  

Mount & Blade II: Bannerlord nasıl bir oyun?

Mount & Blade II: Bannerlord nasıl bir oyun

Erken erişim aşamasında olan oyunların bazı özelliklerine sahip olmaması, alıştığımız, doğal bir süreç. Oyuncuların 8 senedir merakla ve büyük bir tutku ile bekledikleri Mount & Blade II: Bannerlord oyunu da bazı özelliklerden mahrum olarak erken erişime açılacak. Bannerlord, erken erişim aşamasındayken, Tek kişilik Özel Savaş ve Campaign oyun modlarına sahip olacak. Daha önceki Mount & Blade oyunlarında olmayan Campaign modu, alışılmış Mount & Blade açık alan savaşlarına ve kale kuşatmalarına özel hedefler ve mini bir hikaye ekleyen bir mod olarak tanımlanıyor. Ama oyuncular normal akışta bu moda öncelik vermek zorunda değiller ve kendi hedefleri doğrultusunda ilerleyebilecekler. 

Mount & Blade II: Bannerlord nasıl bir oyun

Bu modların dışında oyunun sevilen temel mekaniğine ve açık dünyasına erişim noktasında ise bir sorun olmayacak. Erken erişim aşamasında oyuncular kendi karakterlerini oluşturup, geniş Kalradia kıtasını keşfetmeye başlayabilecekler. Yanlarına askerler, yoldaşlar toplayabilecek ve kalelere, kasabalara saldırılar düzenleyebilecekler. Ayrıca erken erişim aşamasında, karakter gelişimi ve silah gelişimi noktasında da bir eksiklik olmayacak. Tüm bunlarla birlikte geliştirici stüdyo TaleWorlds Entertainment, oyunun erken erişim aşamasında olduğunun altını çiziyor. Yani oyun içerisinde grafik ya da mekanik noktasında hatalar görebilme ihtimalimiz fazlasıyla var.  

Mount & Blade II: Bannerlord nasıl bir oyun

Erken erişim aşamasında, oyunun çok oyunculu tarafında ise oyunun 4 oyun moduna ulaşabileceğiz. Bu oyun modları Çatışma, Kaptan, Takım Ölüm Maçı ve Kuşatma olarak isimlendirildi. Ama her Mount & Blade oyununda olduğu gibi, online tarafın çok ama çok daha tehlikeli olduğunun altını çizelim, zira karşınıza güçlü rakiplerin çıkacağı kesin.  

Mount & Blade II: Bannerlord nasıl bir oyun

Erken erişim aşamasındayken oyunda sadece İngilizce dil desteği olacak ama ilerleyen dönemde geliştirici stüdyo Fransızca, İtalyanca, Almanca, Japonca, Korece, Lehçe, Brezilya Portekizcesi, Rusça, Basitleştirilmiş ve Geleneksel Çince, İspanyolca ve tabii ki Türkçe dil seçeneklerini oyununa eklemeyi planlıyor.  

Mount & Blade II: Bannerlord nasıl bir oyun

iPhone 12 Eylül’de Çıkacak Mı? Timur Akkurt ve Ekin Kollama “Pazar Sohbeti”

Yeni AMD Ryzen 9 mobil işlemcilerinin özellikleri sızdırıldı 

 

 


 


 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz