Kaçırmamanız Gereken Netflix Dizileri

Netflix Türkiye, orijinal içerikleri ve yeni yapımlarıyla abonelerini buluşturmaya devam ediyor. Her ay bünyesine kattığı yeni dizilerle içerik ağını geliştiren platformda, ne izleyeceğimize karar vermekte zaman zaman zorlanabiliyoruz. Bu nedenle sizler için bir liste hazırladık ve mutlaka izlemeniz gereken Netflix dizilerini derledik. İşte; ‘En iyi Netflix dizileri.’ ‘Mutlaka izlemeniz gereken Netflix dizileri.’ ‘Netflix’de kaçırmamanız gereken diziler.’ ‘Kaçırmamanız gereken Netflix dizileri.”Netflix dizileri 2021.’

Netflix’de yayınlanan her dizi beklentileri karşılayamayabiliyor. Dolayısıyla aboneler bir dizi izlemek istediklerinde en iyilerine yöneliyorlar. Bu nedenle Netflix’in dizileri arasında en iyilerini sizler için listeledik. Platformun en iyi yapımları elbette listemizdekilerle sınırlı değil. Ancak yazımızda yer verdiğimiz bu dizileri henüz izlemediyseniz, 2021 bitmeden başlamanızı şiddetle tavsiye ederiz. İşte; ‘En iyi Netflix dizileri.’ ‘Mutlaka izlemeniz gereken Netflix dizileri.’ ‘Mutlaka izlemeniz gereken Netflix dizileri.’ ‘Netflix’de kaçırmamanız gereken diziler.’ ‘Kaçırmamanız gereken Netflix dizileri.’ ‘Netflix dizileri 2021.’

En İyi Netflix Dizileri

Kaçırmamanız Gereken Netflix Dizileri

  • Bir Başkadır
  • Dark
  • Black Mirror
  • Peaky Blinders
  • Anne with an E
  • The Queen’s Cambit
  • Better Call Saul
  • The Haunting of Hill House
  • BoJack Horseman
Bir Başkadır

Netflix’de ilk yayınlandığı dönemde ses getiren bir diziyle listemize başlıyoruz. Eğer izlemediyseniz, 2021 bitmeden izlemenizi tavsiye ediyoruz. Bir Başkadır, birbirinden farklı hayatları ve karakterleri buluşturan bir dizidir. 1 sezon yayınlanan dizide, farklı hayatlar yaşayan insanların, yollarının kesişmesiyle birlikte değişen yaşamlarını konu alıyor. Dizinin başrol oyuncusu Öykü Karayel’in burada gösterdiği oyunculuk da günlerce konuşulmuştu.

Dark

Kurgusuyla beyin yakan diziler arasında olan Dark ile listemize devam ediyoruz. 2017’de yayınlanan ve 2020’de final yapan bu diziyi henüz izlemediyseniz şiddetle tavsiye ederiz. Bilimkurgu ve gerilim türünde olan dizide, Almanya’nın Winden kasabasında çocuklar ortadan kaybolmaya başlar. Bu olayın ardından dört ailenin karanlık geçmişi ortaya çıkar ve sakladıkları sırlar gözler önüne serilir.

Black Mirror

Bilimkurgu dizi tarihinin en iyilerinden biri olan Black Mirror, Netflix’in kaçırmamanız gereken dizilerinden biridir. Her bölümünde farklı konuları hikâyesine taşıyan dizi, modern toplumu ve bu toplumdaki bireylerin yaşadığı problemleri gözler önüne seriyor. Aynı zamanda gelişen teknolojiyi, yaşadığımız dünya düzeninde medya ve siyaset ilişkilerini de ele alan dizi büyük bir başarı kazandı.

Peaky Blinders

2013’de yayınlanan dram, tarihi, polisiye türünde olan Peaky Blinders’ı 5 sezon olarak Netflix’de izleyebilirsiniz. İzleyiciyi 1919 yılına götüren dizi, bir suç çetesinin başında olan ve ne olursa olsun yükselmeyi hedefleyen acımasız bir mafya babası Tommy Shelby’i konu alıyor. Dizinin 5 sezonu da 6 bölümden oluşuyor.

Anne With an E

Anne With an E, 2019’un ses getiren Netflix dizilerinden biri olmuştu. Dizi, cesur ve tutkulu yetim bir kızın, yaşlı bir kadın ve onun erkek kardeşiyle birlikte yaşamaya başlamasını konu alıyor. Kitap uyarlaması olan dizide Anne karakteri sevgi dolu kalbi ve zekası ile karşısına çıkan tüm zorlukları aşmayı başarır. Aynı zamanda dizinin Türkiye uyarlamasının çekileceği de konuşulanlar arasında.

The Queen’s Cambit

Sırada Netflix içerikleri arasına girer girmez oldukça ses getiren bir başka diziye yer veriyoruz. 7 bölümlük mini dizi olan The Queen’s Cambit’in başrolünde Anya Taylor Joy’u izliyoruz. 1950’lerde ailesini bir kazada kaybetmenin ardından yetimhaneye yerleştirilen kız, müthiş bir satranç yeteneği olduğunu kanıtlar. Zamanla bir yıldıza dönüşen kız, diğer yandan bağımlılıkla mücadele etmek durumunda kalır.

Better Call Saul

Netflix’de 5 sezon izleyebileceğiniz dizi, Breaking Bad’in öncesini konu alıyor. Dizi, küçük çapta bir avukat olan Jimmy McGill’in ahlak yoksunu hukuk adamı Soul Godman’a dönüşmesini izliyoruz.

The Haunting of Hill House

Korku türünde dizilerin müptelası olanların, The Haunting of Hill House’u kaçırmamasını öneririz. Dizi, perili köşkte büyüyen 5 kardeşin hikâyesini anlatıyor. Geçmiş ve günümüzden görüntülerin yer aldığı dizide, dağılmış bir aile yaşadıkları bu eski evin anılarını aklından çıkaramaz. Bu nedenle eve dönerek kendilerini uzaklaştıran korkutucu olaylarla tekrar yüzleşirler.

BoJack Horseman

Netflix’de kaçırmamanız gereken diziler listemizde son olarak BoJack Horseman’a yer veriyoruz. Bir dönemin efsanesi olan dizi, yetişkin animasyonudur. Dizi, 1990’larda bir sit-com’un eski bir yıldız oyuncusu olan BoJack Horseman’in yeniden ünlü olma hikâyesini anlatarak başlıyor. Dizinin ilerleyen bölümlerinde ise BoJack’in yaşadığı iç sorunlarını izlemeye başlıyoruz ve dizinin özellikle bu bölümlerinin oldukça ilgi çekici olduğunu söyleyebiliriz.

İlginizi Çekebilir:

Türkiye’de yetişkinlerin %79’u mobil oyun oynuyor

Kadına Şiddet ile Mücadele için Anlamlı Destek: Samsunspor Dünyanın En Ağır Forması

Bu telefon konuşulur! Xiaomi 11 Lite 5G NE detaylı inceleme

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz