samsunspor-kadina-siddete-hayir-teknosafari

Kadın cinayetlerine ve şiddete hayır sesleri, bu sefer stadyumlardan yükseliyor. Bu sezon sahalara üzerinde 15 farklı dilde “Kadına şiddete hayır” yazan mor formalar ile çıkan Samsunspor, kadına şiddet ile ilgili uluslararası arenada mücadelesini sürdürüyor.

Samsungspor tarafından yürütülen farkındalık kampanyasında, formalatın satışından elde edilen gelirin %10 gibi bir oranı şiddet mağduru kadınlar yararın bağışlanıyor.

Birleşmiş Milletler tarafından açıklanan verilere göre, sadece 2020 yılında dünya genelinde 87 bin kadın öldürüldü. Dünya Bankası tahminlerine göre ise dünyada 1 milyar kadın, erkek şiddeti mağduru.

Türkiye’de 2021 yılının sadece ilk yarısında 130 üzeri kadın cinayeti işlendi. Yine ülkemizde yapılan araştırmalarda, her 10 kadından 4’ü hayatları boyunca en az bir şiddet türüyle karşı karşıya kaldığı görülüyor.

samsunspor-kadina-siddet-teknosafari

25 Kasım “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü” özel farkındalık kampanyasına imza atan TFF 1. Lig Kulübü Yılsport Samsunspor, kadına karşı şiddete dikkat çekmek için yeni formasını duyurdu. “Dünyanın en ağır forması” sloganıyla hazırlanan ve üzerinde 15 farklı dilde “Kadına şiddete hayır” mesajının yer aldığı Samsunspor formaları, tüm sezon boyunca kullanılacak.

Samsunspor kadına şiddet farkındalık kampanyası, Yılsport Samsunspor Futbol Kulübü A.Ş. sahibi ve Yönetim Kurulu Başkanı Yüksek Yıldırım’ın kızı Zeycan Rochelle Yıldırım’ın desteği ile yürütüldü. Yıldırım, konu hakkında

“Dünyanın her yerinde, her dilde aynı sorumluluğun paylaşılması gerektiği inancından yola çıktık. Dünyanın en ağır formasını hem kulübümüz hem de taraftarlarla buluşturup, şiddet konusunda farkındalık yaratmayı amaçladık” şeklinde konuştu.

İlginizi Çekebilir:

Asus Yeni Akıllı Soğutma Sistemini Tanıttı: Rog Intelligent Cooling

PUBG: Battlegrounds 15.1 Güncelleme Notları Yayınlandı

Amazon, Mass Effect Serisinin Dizisini Yapmak İstiyor

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz