Okuma Süresi
2 dakika

En popüler spor oyunlarının başında gelen NBA 2K21 19 Kasım’da PlayStation 5 için çıkışını gerçekleştirecek. Oyunseverlerin beğenisine sunulmasına bir ay kadar kalan NBA 2K21 için yeni bir fragman yayınlandı.

2K Sports tarafından geliştirilen basketbol oyunu NBA 2K21 oyunun hayranları tarafından merakla bekleniyor. NBA 2K21’in 19 Kasım’da PlayStation 5 oyun konsoluyla aynı tarihte çıkması bekleniyor. Oyunun ilk olarak  ABD, Kanada, Meksika, Avustralya, Yeni Zelanda, Japonya ve Güney Kore’de ise 12 Kasım’da gerçekleştirilecek PlayStation 5 lansmanıyla çıkışını gerçekleştireceği açıklanmıştı. NBA 2K21’in Xbox Series X ve Xbox Series S için belirlenen çıkış tarihinin, 10 Kasım olduğu belirtilmişti. Oyunun çıkışını gerçekleştirmesine kalan bu az süre zarfında NBA 2K21’in yeni bir fragmanı yayınlandı. 

Oyunun fragmanında, NBA 2K21 dışında dikkat çeken bir diğer detay ise, yeni nesil oyun konsollarının neler yapılabileceğini görmek oldu. Elbette ki yeni nesil oyun konsolları hem donanım hem de teknoloji bakımından şu anki konsollardan çok daha iyi özelliklere sahip. Ancak yeni nesil oyun konsollarının oyunları da bu duruma paralel olarak donanım açısından oldukça güçlü. Bu bağlamda yeni nesil oyun konsollarının gerçek kapasiteleri satışa çıktıktan birkaç sene sonra daha net bir şekilde görülecek. 

NBA 2K21 ‘den yeni fragman

NBA 2K serisinin yeni üyesi NBA 2K21’in fragmanı geliştirici 2K Sports ve Visual Concept tarafından yayınlandı. Hala geliştirme aşamasında olan oyunun PlayStation 5 oyun konsolunda kaydedilen fragmanı, yeni nesil konsolların neler başarabildiğini bir nebze de olsa ortaya koyuyor.

Oyunun fragmanında, dikkat edilen noktalardan ilki doku kalitesinde yapılan geliştirmeler oldu. Bunun yanı sıra sahada ışık izleme yansımaları ile beraber elbette ki 4K 60 FPS bir oyunun da yer alması bekleniyor. Henüz görsel alandaki geliştirmeler net olarak görülmese de NBA 2K21’in yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5’te oldukça ilgi çekeceği aşikar gibi duruyor.

ABD, Japonya gibi ülkelerde 10 Kasım’da çıkışını gerçekleştirecek olan NBA 2K21’in PlayStation 5 için 12 Kasım’da çıkması bekleniyor. Dünyanın geri kalanında ise 19 Kasım olarak açıklanan oyunun çıkışının yanı sıra fiyatı da oldukça merak ediliyor. NBA 2K21’in 70 dolarlık bir fiyat etiketiyle kullanıcı beğenisine sunulması bekleniyor. 

İlginizi Çekebilir:

PlayStation 5’in 100 Kişiye Kadar Grup Sohbetini Destekleyeceği İddia Ediliyor

NBA 2K21 Oyununun PlayStation 4 ve ‘Mamba Forever Edition’ Versiyonu Piyasaya Çıktı! 

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz