PlayStation 5 ile kullanıcıların 100 kişiye kadar grup sohbeti kurabilecekleri belirtildi. PlayStation 5’ın resmi internet sitesindeki kaynak kodlarından edinildiği söylenilen bilgilere göre ayrıca, PlayStation 4 oyunlarını oynamak isteyen kullanıcıların göreceği uyarıların da gün yüzüne çıktığı belirtiliyor.

Konsol hayranları heyecanla yeni nesil oyunkonsolu PlayStation 5 hakkında fiyatı ve özellikleri dahil pek çok şeyi öğrendi. Pek çok kişi Sony’nin etkileyici donanım özellikleriyle tanıttığı PlayStation 5’in çıkmasını bekliyor. Çıkış tarihi 19 Kasım olarak açıklanan yeni nesil oyunkonsulu hakkında yeni detaylar da haliyle daha sık gün yüzüne çıkmaya başladı. Resetera ve Reddit gibi platformlar üzerinden paylaşılan sızıntılara göre, PlayStation 5 100 kişiye kadar grup sohbeti özelliğini kullanıcıya sunacak. 

Paylaşılan sızıntı ekran görüntüsünde PlayStation’ın resmi internet sitesinin kaynak kodları yer alıyor. Bu kaynak kodlarından edinilen bilgide ise PlayStation 5 sahiplerinin 100 kişilik gruplar halinde sohbet edip birlikte oyun oynayabilecekleri bilgisi paylaşılıyor. Ancak PS5 üreticisi Sony’nin bu durumun altından nasıl kalkacağı şu an için bilinmiyor. 

PlayStation 5 ‘in 100 kişiye kadar grup sohbeti destekleyeceğini belirten sızıntı görüntüsü:

PlayStation 5’in resmi internet sitesinin kaynak kodları olduğu söylenen özellik hakkında daha önce ortaya hiçbir haber çıkmamış ve Sony de bu konu hakkında bir açıklamada bulunmamıştı. Bu sebepten ötürü söz konusu özelliğin PlayStation 5’te yer alıp almadığını şirket açıklama yaparsa netleştirmiş olacağız. Ancak eğer böyle bir özellik PS5 kullanıcılarına sunulursa, konsol sahiplerinin çok farklı deneyimlere sahip olacağı ortada.

Söz konusu iddiaların sahibi ayrıca, yeni nesil oyun konsolu hakkında bir detay bilgi daha paylaştı. Yine kaynak kodlarında yer alan bilgilere göre olduğu söylenilen sızıntıda, PlayStation 5 sahipleri PlayStation 4 oyunlarını oynadıklarında çeşitli uyarılarla kaşılaşılacak. Söz konusu uyarının nadiren alınacağı belirtilse de bu konu hakkında da yapılan resmi bir açıklama bulunmuyor. Ancak Sony’nin PS5’in tanıtım etkinliğinde ve daha sonra yapılan açıklamalar göz önüne alındığında şirket PS’in PS4 oyunlarının yüzde 99’ını destekleyeceğini belirtmişti. Bu noktada eğer böyle uyarıların kullanıcı karşısına çıkabileceği ancak bu durumun nadiren olacağı ihtimali daha yüksek duruyor.

İlginizi Çekebilir:

NBA 2K21, PlayStation 5 Platformuna 19 Kasım’da Çıkış Yapacak 

‘PlayStation 5’ Oyun Konsolunun Çıkış Tarihi ve Fiyatı Açıklandı!

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz