Netflix’in sevilen dizisi Mindhunter’ın üçüncü sezonunun gelip gelmeyeceği tartışılırken, dizi daha büyük bir çıkmaza girdi. Mindhunter’da rol alan oyuncuların kontratlarının yenilenmemesinin ardından Netflix, dizinin yıldızları Jonathan Groff, Holt McCallany ve Anna Torv’un projeden ayrıldıklarını duyurdu.

David Fincher’ın yönetmenliğini ve yapımcılığını üstlendiği dizi, geçen yıl 2. sezonuyla izleyici karşısına çıktı. İlk sezonuyla büyük beğeni toplayan Mindhunter, ikinci sezonuyla çıtayı daha yükseltmişti. Dizinin bu kadar sevilmesi ve beğenilmesi izleyicilere 3. sezon ne zaman gelecek sorularını sordurmaya başladı. Ancak ikinci sezonunun üzerinden altı ay geçen dizi için hiçbir açıklama gelmedi. Kasım ayında ortaya çıkan bilgilerde ise 3. sezon görüşmelerinin henüz yapılmadığı ve dizinin geleceğine dair kararın David Fincher’ın üzerinde çalıştığı yeni filmi Mank tamamlandıktan sonra verileceği bilgisi verildi. Ancak ortaya çıkan yeni bilgiler Mindhunter’ın üçüncü sezonunun çekilmeyeceğini gösterir nitelikte.

Dizinin başrol oyuncularının kontratlarında yer alan uzatma opsiyonunun kullanılmaması oyuncuların başka projelerde yer alabilmesinin önünü açtı. Oyuncuların kontratlarının uzatılmaması Mindhunter’ın tamamen bittiğini düşündürse de, Netflix konuyla alakalı açıklama yaptı.

Netflix, dizinin resmi olarak iptal edilmediğini ve ilerleyen zamanlarda geri dönebileceğini belirtirken, David Fincher’ın şu anda yeni filmi Mank’e ve yapımcısı olduğu Love, Death & Robots’un 2. sezonuna odaklandığı ama ileride Mindhunter’ı yeniden gündemine alabileceği aktarıldı. Dizinin 3. sezonunun onaylanmadığı için de oyuncuları bekletmenin doğru olmadığını belirten Netflix, bu sebepten dolayı oyuncuların kontratlarındaki uzatma opsiyonunu kullanmadığını da belirtti.

Netflix’in yaptığı açıklama sevilen dizi Mindhunter’ın uzun da olsa bir aradan sonra geri dönebileceğini gösteriyor. Ancak dizinin prodüksiyonu sırasında yaşananları bilenler ise Mindhunter’ın ekranlara geri dönmeyeceğini aktarıyor. Dizinin yeni sezonunun çekilip çekilmeyeceğini ise ilerleyen dönemlerde göreceğiz.

Netflix’in yeni belgeselinin Türkçe seslendirmesini Beren Saat yapacak

Will Smith’in başrolünde yer aldığı Netflix filmi Bright’ın ikincisi için sevindirici haber

Netflix’in yeni dizisi Locke & Key’in fragmanı yayınlandı