Amerikalı YouTuber Tyler Oliveira, yayınladığı YouTube videosunda büyük bir yüzme havuzunda olan suyu, 1 milyon kağıt havlu ile çekmeye çalıştı. 

YouTube uçsuz bucaksız bir dünya haline geldi. Eğitim, çocuk bakımı, makyaj, oyun, kültürel sohbetler, tokat atma challenge, garip deneyler, teknoloji derken her çeşit ve herkese hitap eden videolarla dolu olan bir yer YouTube. Eğlence ve farklı denemeler üzerine videolar çeken Tyler Oliveira yayınladığı bir video ile gündem oldu. Kocaman bir yüzme havuzunun suyunu 1 milyon adet kağıt havlu ile çekmeye çalıştı. Bu fikri ise bir TikTok videosundan aldı.160 bin üzerinde görüntülenme ve 10 binden fazla beğeni alan videosuna bazı tepkiler geldi. Tyler Oliveira’ın bazı izleyicileri yapmış olduğu bu videodan ötürü rahatsız olduklarını ve milyonlarca kağıt havluyu israf ettiği yönünde suçlamalarda bulundu. İzleyiciler Tyler’a orman yangınlarını, su kıtlıklarını ve küresel ısınmayı hatırlatarak suçlamalarda bulunurken, Tyler ise bu suçlamalara ‘’Ben bu kağıt havluları kullansam da kullanmasam da zaten üretilmişlerdi ve bir gün kullanılacaktı. Belki yaptığım büyük alışveriş yüzünden kağıt havlu üretiminde micro bir değişim olmuş olabilir, bunu bilemem’’ diye karşılık verdi. 

Videosunda amacına ulaşamayan Tyler Oliveira tabii ki havuzda bulunan suyu kağıt havlular ile toparlayamadı. Ama Tyler’ın kendi yapmış olduğu hesaplara göre 3.625.000 kağıt havlu ile bir yüzme havuzunun suyu çekilebilir.  

Yapa zeka ve robotlardan korkmalı mıyız? e-Age’in ilk bölümü yayında!

Türk YouTuber Berkcan Güven, Cristiano Ronaldo ile video çekti

Doğan Kabak yerli otomobilin içine girdi, YouTube videosu kısa sürede trendlere yerleşti