Online dizi ve film platformu Netflix, ‘izlemeye devam et’ özelliğinde küçük ama etkili bir değişiklik yapmaya hazırlanıyor. Şu anda test aşamasında olan özellik, testlerin başarılı sonuçlanması durumunda tüm kullanıcılar için yayınlanacak.

En popüler dijital film ve dizi platformlarından olan Netflix, kullanıcıları için bünyesine yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Alternatiflerinin çıkmasıyla birlikte platformdaki eksikliklere daha da önem veren ve bu eksiklikleri gidermeye çalışan Netflix, ‘izlemeye devam et’ özelliğine yeni ufak bir güncelleme getirecek.

Mevcut Netflix sürümünde ‘izlemeye devam et’ listenizdeki şeyleri kolay bir şekilde kaldıramıyordunuz. Listenizden kaldırmak istediğiniz herhangi bir şey için, platformun masaüstü sürümüne geçmeniz  ‘İzleme Etkinliği’ menüsüne girip gerekli işlemleri gerçekleştirmeniz gerekiyordu. Ancak şimdi Netflix’in üzerinde çalıştığı yeni düzeltme sayesinde bu işlemleri hem mobil cihazınızdan hem de televizyon uygulamalarından doğrudan yapabileceksiniz. Kullanıcıların en çok sevdiği özelliklerden olan ‘izlemeye devam et’ özelliği izlediğiniz film veya dizilere kaldığınız yerden devam etmenizi sağlıyor.

Yakın zamanda platforma eklenmesi beklenen bu özellik sayesinde kullanıcılar ‘izlemeye devam et’ listelerini çok daha kolay düzenleyebilecek.

Şu an test aşamasında olan yeni özelliğe kullanıcılar, menü kısmından doğrudan ulaşabilecek. Netflix’in, ufak ama etkili yeni özelliğini herhangi bir problemle karşılaşılmazsa yakın zamanda kullanıcılara sunması bekleniyor.