Salı, Ekim 19, 2021
Ana SayfaTeknolojiOppo, Yeni Nesil Hibrit Zoom Teknolojisi Üzerinde Çalışıyor 

Oppo, Yeni Nesil Hibrit Zoom Teknolojisi Üzerinde Çalışıyor 

Çin merkezli teknoloji devi Oppo, yeni nesil hibrit zoom teknolojisi üzerinde çalıştığını duyurdu. Söz konusu teknolojinin; tüm odak uzunluklarında keskin, kayıpsız bir görüntü kalitesi sunacağı ve tüketicilerin mobil fotoğrafçılıkta farklı bir deneyim yaşamalarına olanak tanıyacağı ifade edildi. 

Çin merkezli teknoloji devi Oppo, yeni nesil hibrit zoom teknolojisi üzerinde çalıştığını duyurdu. Söz konusu teknolojinin; tüm odak uzunluklarında keskin, kayıpsız bir görüntü kalitesi sunacağı ve tüketicilerin mobil fotoğrafçılıkta farklı bir deneyim yaşamalarına olanak tanıyacağı ifade edildi. Aktarılan detaylara göre; yeni nesil hibrit zoom üzerinde çalışmalar gerçekleştiren şirket, kullanıcıların fotoğrafçılık deneyimlerine dayanarak 85 mm ve 135 mm orta odak uzunluklarında çekim deneyimini ve görüntü kalitesini iyileştirmeye odaklanıyor. 

Teknoloji devi, 85 mm ve 135 mm odak uzunluklarının günlük hayatta kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayabildiğine işaret ediyor. Optimize edilmiş 85 mm odak uzaklığı, nesnelerin kenarlarını keskinleştirmek için oldukça iyi bir iş çıkararak düşük ışıkta bile gerçek renklerde daha canlı görüntüler sağlayabiliyor. 135 mm odak uzaklığı ise zenginleştirilmiş bir alan ve derinlik hissi yaratan ayrıntılar sunuyor. Hibrit zoom teknolojisi ayrıca, kullanıcıların fotoğraf kompozisyonları oluştururken hayal gücünü güçlendiriyor. Orta odak uzaklığı performansı, manzarayı ayrıntılı bir biçimde görüntüleyerek optik yakınlaştırma deneyimine keskinlik ve esneklik getiriyor. 

Oppo, üzerinde çalıştığı yeni nesil hibrit zoom teknolojisini görüntü alanındaki gücüne dayandırıyor

Oppo Hibrit Zoom

En yeni hibrit zoom sistemi, yaklaşık 32 milyon piksel maksimum çıktıya sahip 16:11 genişliğinde ve büyük bir görüntüleme sensörü kullanıyor. Dördü bir arada piksel gruplama teknolojisini destekleyen sistem, hem yakın hem de uzak mesafelerde geniş açılı görüntüleme teknolojisinin geliştirilmesi için daha fazla genişleme potansiyeli sağlıyor. 

5x hibrit zoom teknolojisi ile başlayan Oppo, üzerinde çalıştığı yeni nesil hibrit zoom teknolojisinin şirketin görüntü alanındaki gücüne dayandığını ifade ediyor. Bununla birlikte; Çinli teknoloji devi, kamera teknolojisinin sınırlarını zorlamaya devam edeceğinive tüketiciler için son teknolojiyi içeren daha iyi bir fotoğrafçılık deneyimi yaratacağının altını çiziyor. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

OPPO A72 DETAYLI İNCELEME – Kamera ve Oyun Performansı Nasıl? (Video) 

Oppo A52 vs TCL 10L Karşılaştırması: Snapdragon 665 Savaşı

OPPO A31 ve A52, Türkiye’de Kullanıcı Beğenisine Sunuldu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR