Okuma Süresi
1 dakika

Netflix, ‘Özel Plan’ aboneliğine sahip kullanıcılar için birtakım yenilikleri getirdiğini duyurdu. Buna göre izlediğiniz film ve dizilerdeki ses deneyimini yükselten ‘Uzamsal Ses’ desteği artık daha fazla içerikte var. Ayrıca içerikleri indirebileceğiniz cihazların sayısı da arttı.

Dünyanın en popüler sinema ve dizi platformu Netflix, son zamanlarda kullanıcı deneyimini iyileştirmek için yeni hamlelerde bulunuyordu. Dev şirket, geçtiğimiz hafta izleme zevkleri benzeyen insanları bir araya getirmek için flört uygulaması Bumble ile ortaklık dahi kurmuştu.

Platform, şimdi ise en yüksek ücretli aboneliği olan ‘Özel Plan’ için yeni özellikler getirdiğini açıkladı. Bunlardan biri, indirmeler konusundaki sınırlandırmalar hakkındayken diğeri ise yakın zamanda gelen ‘uzamsal ses’ özelliği ile ilgiliydi.

Artık Daha Fazla İçerik Uzamsal Ses Desteğine Sahip

Netflix, uzamsal ses desteğini geçtiğimiz temmuz ayında tanıtmıştı. Fakat bu özellik sadece sınırlı sayıdaki film ve dizi için geçerliydi. Yakın zamanda yapılan duyuruyla bu desteğin 700 içeriğe eklendiği görüldü. Bunlar, Wednesday’den Glass Onion: A Knives Out Mystery’e kadar pek çok sevilen film ve diziyi kapsıyor.

Uzamsal ses özelliğine detaylı olarak baktığımızda ses deneyimini bir üst seviyeye çıkardığını görüyoruz.  İçeriklerin sesin kalitesini ciddi oranda artıran bu teknoloji sayesinde kullanıcılar, sanki bir sinemada, konserdeymiş gibi sesin her türlü unsurunu daha derin ve net duyarken tam bir sinematik ses deneyimi yaşayabiliyor.

Herhangi bir özel ses ekipmanı gerektirmeden, hoparlörler veya kulaklıklar ile televizyon, bilgisayar ve akıllı telefonlar dahil olmak üzere çeşitli cihazlarda kullanılabilen ve ‘Konumsal Ses’ olarak da adlanıdırılan özelliğin sadece ‘Özel Plan’ aboneleri için olduğunu belirtelim. Bu aboneliğin ülkemizdeki fiyatı ise 130,99 TL.

İçerikleri İndirebileceğiniz Cihaz Sayısı 6’ya Yükseldi

Netflix, bunun yanında ‘Özel Plan’ aboneliğine sahip kullanıcılar için bir yenilik daha getirdi. Platform, çevrimdışı görüntüleme için içerik indirebileceğiniz cihaz sayısını artırdığını ifade etti. Önceden sadece dört cihaza içeriklerin indirilmesine izin veriliyordu. Bugünkü değişiklikle de bu sayı altıya yükselmiş oldu.

Netflix özel plan üyeleri için geçerli olan bu yeni özellikler, kullanıcıları sevindirecek gibi duruyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz