Okuma Süresi
2 dakika

Samsung, gerçekleştirdiği Unpacked etkinliğinde yepyeni Galaxy Book3 serisi dizüstü bilgisayarlarını tanıttı. Bilgisayarlar, inceliği ve hafifliğiyle öne çıkıyor.

Yılın beklenen ilk büyük teknoloji etkinliği özelliğini taşıyan Samsung UNPACKED etkinliği gerçekleşti. Güney Koreli teknoloji devi, merakla beklenen amiral gemisi telefonları Galaxy S23, S23+ ve S23 Ultra’yı tanıttı.

Etkinlikte tanıtılan tek ürünler telefonlar değildi. Samsung, özellikleriyle oyuncu donanımlarını bile kıskandıran ultra ince Galaxy Book3 serisi dizüstü bilgisayarlarını da tanıttı.

14 ve 16 inç’lik Samsung Galaxy Book3 Pro

Samsung Galaxy Book3 Pro’nun giriş modelleri, 14 inç ve 16 inçlik ekran boyutlarına sahip. Cihazlar, özellikle hafif ve ince tasarımlarıyla taşınabilirlik sunuyor, donanımıyla günlük işleri sorunsuz bir şekilde yerine getirmeyi vadediyor.

14 inç model 1,17 kilogram ağırlık ve 11,3 milimetre inceliğe sahipken, 16 inçlik model ise 1,56 kilogram ağırlık ve 12,5 milimetre incelikle karşımıza çıkıyor.

Samsung’un yeni nesil giriş model bilgisayarları, Intel’in 13. Nesil i7 ve i5 işlemci seçenekleriyle satışa sunulacak. Ayrıca 8, 16 ve 32 GB LPDDR5 RAM ve 256 GB, 512 GB ve 1 TB depolama seçenekleri de tercih edilebilecek.

Cihazlar, 65 W Type-C adaptörle şarj olacak. Cihazların içindeki batarya kapasitesi ise 14 inç’lik modelde 63 W, 16 inçlik modelde 16 inç olacak.

Tablete Dönüşebilen Samsung Galaxy Book3 Pro 360

Samsung Galaxy Book3 Pro 360, 16 inç’lik giriş modeliyle aynı özelliklere yer verecek. Bu modeli giriş modellerinden ayıran özelliği, katlanabiliyor olması olacak. Cihaz, tamamen geriye katlanarak tablet formuna dönüşebilecek. Tablet, kutusunda S Pen kaleme de yer veriyor.

Güçlü Donanımlarıyla Samsung Galaxy Book3 Ultra

Samsung Galaxy Book3 Ultra, donanımıyla sadece profesyonellere değil, oyunculara da hitap edecek. Bilgisayar, ultra ince ve hafif kasasının altında büyük canavarlara yer verecek.

Samsung’un amiral gemisi dizüstü bilgisayarı, Intel’in 13. Nesil i9 ve i7 işlemci seçenekleriyle geliyor. Bilgisayar, bu işlemcilere ek olarak günümüzün en üst düzey grafik işlemci serisinde yer alan NVIDIA GeForce RTX 4070 ve 4050 seçeneklerine sahip olacak.

Bilgisayar, güçlü donanımının performansını ve çıktısını da üst düzey bir ekrana yansıtıyor. Cihaz, 16 inçlik AMOLED 2X panel üzerine inşa edilen 3K çözünürlüklü (2880 x 1800) ekrana ev sahipliği yapacak. Hoparlörü ise giriş modelleriyle aynı şekilde AKG Quad olacak.

Bu yüksek performans, yüksek hızlı şarj ve yüksek kapasiteli bataryaya da gereksinim yaratıyor. Samsung, bu doğrultuda cihazla birlikte 100W’lık USB Type-C adaptör ve 76 W’lık bataryayı sunuyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz