Okuma Süresi
1 dakika

Öner Erkan, Songül Öden, Haluk Bilginer ve Uğur Yücel başrollerinde olduğu orijinal yapım, 30 Mart’ta Netflix’te seyirciyle buluşuyor

Netflix, Hakan Günday’ın yazdığı ve Onur Saylak’ın yönettiği sekiz bölümlük Uysallar isimli yapımın 30 Mart’tan itibaren seyirciyle buluşacağını açıkladı. Netflix, diziyi disfonksiyonel aile kara komedisi olarak tanımlıyor.

Başrollerini Öner Erkan (Oktay Uysal), Songül Öden (Nil Uysal), Haluk Bilginer (Berhudar), Uğur Yücel’in (Olcay Uysal) paylaştığı, oyuncu kadrosunda aynı zamanda Umut Yeşildağ (Ege Uysal), Nilay Yeral (Ece Uysal), Bilyana Jovanovska (Sofia), Serkan Altunorak (Suat), İbrahim Selim (Mert), Nezaket Erden’in (Yağmur) yer aldığı Uysallar”ın yapımcılığını ise Ay Yapım üstleniyor.

Dizide Oktay Uysal’ı oynayan Öner Erkan’ın tanıtım filmindeki cümleleri şöyle:

Hani deniyor ya

Bunu alan bunu da aldı diye

Meğer bütün hayatım öyleymiş benim

Maaş alan kredi de alır

Gittik aldık

Kredi alan araba alır

Araba alan ev de alır

Ev alan bilmem ne de alır

Sonra bir baktım

Bunu alan bunu da aldı diye diye

En son artık mezar yeri bakıyordum Fevzi

Baya bildiğin aile mezarlığı alacaktım artık

44 yaşında..

 Üst orta sınıf mimar Oktay Uysal ve ailesinin uyanış hikâyesi

 Uysallar; 2020 yılında çarpık kentsel dönüşümlü İstanbul’un keşfedilmemiş sokaklarında ve yükselmeye devam eden plaza, rezidanslarında geçen, üst orta sınıf mimar Oktay Uysal’ın ve onun geniş sayılabilecek ailesinin kim olduğunu sorgulama ve uyanış hikâyesi. Uysal ailesi ideal bir aile gibi gözükebilir, ancak her birinin birbirinden gizlediği ikili hayatları vardır. Aile üyeleri birbirlerinden habersiz, hayal ettikleri hayatları yaşarken, onların trajik, komik ve karanlık yanlarıyla tanışırız. Uysallar, arka planda İstanbul’un tanımlanamayan şehir görselliğinde izleyiciye alternatif bir aile hikâyesi sunarken aynı zamanda “ben en son ne zaman mutluydum?” diye sordurtacak.

Dizinin tanıtım filmini aşağıda seyredebilirsiniz:

 

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmayı unutmayın!

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz