Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Netflix, kasım ayında test etmeye başladığı Fast Laughs isimli özelliğini yurtdışındaki iOS kullanıcıları için aktif etti. TikTok benzeri kısa videolar gösteren Fast Laughs özelliğinde kullanıcılar Netflix yapımlarının eğlenceli bölümlerini görebilecek. 

Son yılların en popüler ve en çok konuşulan uygulaması TikTok, pek çok sosyal medya platformunu etkilemeye devam ediyor. Bu bağlamda Instagram ve Facebook gibi platformlar bünyelerine TikTok benzeri özellikler ekleyerek kullanıcıların ilgisini çekmeye çalışıyor. Şimdi ise Netflix’ten de benzer bir hareket geldi.

Popüler çevrim içi dizi ve film akış hizmeti sunan Netflix yeni bir özelliği daha kullanıcı hizmetine sunduğunu duyurdu. Şirketin 2020’nin Kasım ayında test etmeye başladığını duyurduğu Fast Laughs özelliğine şu an için yurtdışındaki iOS kullanıcıları tarafından erişim sağlanabiliyor.

TikTok benzeri yeni Netflix özelliği: Fast Laughs

Yeni özellik sayesinde kullanıcılar bütün bir diziyi ya da filmi izlemeye gerek duymadan içeriklerin komik ve eğlenceli bölümlerini, hazırlanan videolar aracılığıyla izleyebilecek. 

TikTok veya Reels gibi görünen ve kullanıcıya da benzer bir hissiyat veren Fast Laughs’ta Big Mouth gibi şovlardan veya Jerry Seinfeld ve Ali Wong gibi komedyenlerin stand-up gösterilerinden alınan farklı kısa klipler, doğrudan Netflix uygulaması içinde oynatılacak. Kullanıcılar izledikleri Fast Laughs’ta beğendikleri içerikleri daha sonra izlemek için kolay bir şekilde listelerine ekleyebilecek. 

Netflix’in Ürün Yenilikleri Direktörü Patrick Flemming özellik hakkında bazı açıklamalarda bulundu. Flemming: “Her zaman üyeleri eğlendirmenin ve keşfetmeyi kolaylaştırmanın yeni yollarını arıyoruz, şimdi ise çok çeşitli komik klipleri tam ekran olarak kullanıcılara sunuyoruz” dedi. 

TikTok ve Reels gibi kısa video içeriklerinin öneminin arttığı ve hala popüler olduğu düşünülürse, Netflix’in yeni özelliği platform için oldukça mantıklı. Şirketin son kazanç raporunda TikTok’un büyük bir rakip olduğu da ele alınırsa şirket platformda kullanıcıların daha fazla zaman geçirmesine olanak tanıyacak bu yenilik ilgi çekebilir. Bunların yanı sıra Fast Laughs ile birlikte kullanıcıların yeni içerikler keşfetmesi ve bunu kısa zaman içinde eğlenerek yapması da özelliğin sevileceğini düşündürüyor.

Özellik şimdilik ABD ve yurtdışındaki iOS kullanıcıları için aktif. Ancak şirketin Fast Laughs özelliğini ilerleyen dönemlerde Android ekosistemine ve diğer bölgelere de eklemesi bekleniyor. 

İlginizi Çekebilir:

Netflix Yeni Fantastik Dizisi Gölge ve Kemik ’in Tanıtım Fragmanını Paylaştı

Kıvanç Tatlıtuğ’un Başrolde Olduğu Yeni Bir Netflix Dizisi Geliyor

UZAKTAN ARKADAŞINLA FİLM İZLE: NETFLİX PARTY:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz