Yılbaşına sayılı günler kaldı. Milyonlarca insan yılbaşı öncesi milli piyango yılbaşı büyük ikramiyesi için milli piyango bileti alıyor. Bu konuda klasikleşen ve her yıl binlerce kişinin önünde kuyruğa girdiği şanslı gişe Nimet Abla bir alternatif sunuyor. Peki internetten milli piyango bileti alınır mı? Milli piyango bileti hangi siteden alınır?

Yeni yıla sayılı günler kala vatandaşın gündeminde yine milli piyango çekilişi var. Yılbaşı gecelerinin vazgeçilmezi olan milli piyangonun bu sene ki büyük ikramiyesi 80 milyon TL iken 2’nci büyük ikramiye 8 milyon TL. Heyecanın giderek arttığı bu dönemde ise sıkça sorulan soruların başında, “internetten milli piyango bileti alınır mı? İnternetten milli piyango biletini nasıl ve nereden alırım?” oluyor.  

Büyük ikramiyenin hayalini kuran vatandaşlar her sene milli piyango bileti almak için gişelere akın ediyor. Uzun kuyrukların oluştuğu gişelerde özellikle yılın son günlerine doğru talebin daha da artmasıyla beklemek işkenceye dönebiliyor. Uzayıp giden bilet kuyruğunda beklemek istemeyenlerin tercihi ise internet oluyor.

Nimet Abla’dan online milli piyango bileti almak mümkün

Türkiye’nin en çok büyük ikramiye çıkan biletlerini satan Nimet Abla’nın uğuruna inanan vatandaşlar her yıl yüzlerce metrelik kuyruk oluşturuyor. Buna alternatif olarak online satışlara başlayan Nimet Abla, yılbaşı büyük çekilişi öncesi kuyrukta beklemek istemeyenler için alternatif sunuyor ve biletleri online olarak satışa sunuyor. Nimet Abla Gişesi aynı zamanda Apple Store ve Google Play mağazalarından indirilebilen uygulama üzerinden de online bilet satışı yapıyor.

İnternette arattığınızda mili piyango bileti alabileceğiniz çeşitli siteler karşınıza çıkıyor. Bu siteler arasında ilk 5 sırada nesine.com, nimetabla.com, bilyoner.com, tuttur.com, oley.com yer alıyor. İnternetten milli piyango bileti alabilmeniz için öncelikle tercih ettiğiniz sitelerden birine üye olmanız gerekiyor. Oluşturduğunuz kullanıcı adı ve şifrenizle üye girişi yaptıktan sonra tam bilet, yarım bilet ve çeyrek bilet tercihlerinden birini seçip istediğiniz bileti tıklayarak satın alabiliyorsunuz. Fiyatları ise gişeden alırken ödeyeceğiniz miktarla aynı. Tam bilet 80, yarım bilet 40, çeyrek bilet 20 TL.