superbox
Okuma Süresi
2 dakika

Aynı gün içerisinde kurulumu gerçekleştirilen Superbox’a talep Nisan ayının ilk haftasında iki kat artış gösterdi. Ev içi kablolamaya ihtiyaç duyulmadan kurulan Superbox ’ı çalıştırmak için tek yapılması gereken şey cihazı prize takmak. Sonrasında 4.5G gücünün el verdiği kadar internet hızına ulaşılabiliyor.

Uzaktan eğitim ve çalışma hayatını sürdürenlerin yanında olmak için Turkcell, farklı ve hızlı çözümleriyle kolaylık sağlamayı amaçlıyor. Bu kapsamda Turkcell; öğrencilerin, öğretmenlerin, özel sektör ve kamu çalışanlarının artan ev interneti talebini 4.5G altyapısı üzerinden çalışan Superbox ile aynı gün içerisinde karşılıyor. Turkcell’in online satış kanalları, çağrı merkezi ve mağazalarından talep edilebilen Superbox, ev içi kablolama yapılmadan fiber hızları sunuyor. Superbox kutusunun teslim edilmesinden sonra kullanıcılar, cihazı herhangi bir prize takıp çalıştırarak 375 Mbps’lere varan hızlara ulaşıyor. Oturulan konuma göre, hız değişimleri gösteriyor olsa bile, 4.5G’nin gücünü kullanıyor. Evde durulan bu dönemde, hızlı ve güvenli kurulumu sayesinde Superbox’a olan ilgi daha da büyüyecek gibi duruyor.

Ceyhun Özata: “Müşterilerimizle temas etmeden dijital ev çözümümüz Superbox’ı kuruyoruz”

Ceyhun Özata

Konuyla ilgili açıklamasında Turkcell Kurumsal ve Ev Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ceyhun Özata şunları söyledi:

“Çalışma hayatı anlamında gündelik yaşantımıza evden devam ettiğimiz bu günlerde ev interneti de bizim için daha çok şey ifade etmeye başladı. Kimimiz için bir okul, kimimiz için ise uzaktan işlerimizi yönetmemizi mümkün kılan bir platform haline geldi. Hal böyle olunca da bir nevi kamu görevi yaptığımızın bilinciyle hareket ederek hanelerimizi internetle buluşturmak çalışmalarımızı artırdık. Ev internetine daha önceden ihtiyaç duymayan ancak günümüz şartlarında yoğun bir şekilde talep eden müşterilerimize aynı gün içerisinde kurulumunu gerçekleştirdiğimiz Superbox çözümümüz ile karşılık verdik. Bu durum rakamlarımıza da yansıdı. Son bir haftada Superbox’a gelen talep iki kat arttı, kullanıcı sayımız 400 bini aştı. Bu artış ve beraberindeki yoğun kullanıma bağlı olarak bazı saatlerde Superbox’ın internet trafiğinde yüzde 67’lik artışların meydana gelmesi de bizlere müşterilerimizin memnuniyetini gösteriyor. Biz Superbox ile bir anlamda müşterilerimizin evine temassız internet götürüyoruz. Bu zorlu süreçte evler internetsiz kalmasın diye var gücüyle çalışan mağaza çalışanlarımızın ve ev içerisindeki müşterilerimizin sağlığını gözeterek gelen talepleri uzaktan karşılıyor. Ayrıca müşterilerimizle temas etmeden dijital ev çözümümüz Superbox’ı kuruyoruz.”

UZAKTAN ARKADAŞINLA FİLM İZLE: NETFLİX PARTY

Daha Fazlası:

Huawei Mate Xs, 29 bin 999 Türk lirasına satışa çıktı! 

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz