Nissan Switch

Japonya merkezli otomobil şirketi Nissan, bir abonelik sistemi başlatıyor. Bu sayede, sisteme abone olan kullanıcılar her gün başka bir araba kullanabiliyor. 

Dünyada genel alışveriş modeli yavaş yavaş aylık abonelik sistemlerine dönmeye başladı. Yüksek donanım gerektiren oyunları sadece iyi bir internet bağlantısı ile her türlü cihazda oynamanızı sağlayan bulut tabanlı oyun sistemleri ve uzun zamandır alıştığımız dijital yayın platformlarının abonelik sistemlerine bir benzeri Japon otomotiv şirketi Nissan’dan geldi.  

Nissan Switch ismi verilen bu abonelik sistemi ile kullanıcılar belirlenen ücret karşılığında hiçbir arabayı satın almadan ya da tek tek kiralamak ile uğraşmadan her gün farklı bir otomobile binebiliyor. Nissan Switch’in iki farklı abonelik sistemi bulunuyor.  

Select ismi verilen abonelik planında Rogue crossover ve Altima sedan modelleri bulunuyor ve aylık ödenmesi gereken ücret 699 dolar. Nissan Switch abonelik sisteminde üst sınıf olan abonelik planı Premium’da ise Armada SUV ve Maxima sedan modelleri bulunuyor ve aylık abonelik ücreti 899 dolar. Abonelerin sisteme kayıt olmak için tek sefere mahsus olarak 495 dolar ödenmesi gerekli.  

Nissan Switch uygulaması üzerinden o gün kullanılacak aracın seçilmesi yeterli. Seçilen otomobil belirlenen alanlardan alınıyor ve belirlenen alanlara bırakılıyor. Kolay bir kullanıma sahip olan Nissan Switch, aynı zamanda bütün araçları için temizlik ve trafik sigortası hizmeti de sunuyor. 

Nissan’ın başlattığı bu uygulama dünyada ilk değil. Audi, Lexus ve Mercedes-Benz gibi büyük otomobil üreticilerinin de benzer abonelik sistemleri bulunuyor. 

Yeni Nissan QashqaiI N-Tec, hem akıllı hem şık

NISSAN, 100% elektrikli SUV otomobilini ve yeni teknolojilerini CES 2020’de tanıttı